Nymfomanka, Spider-Man a závody

7.12.2013 at 15:03  •  Posted in Novinky by

The Amazing Spider-Man 2, další dobrodružství Petera Parkera a jeho pavoučího alter ega, v němž se utká s padoušským tandemem Electra a Rhina, se momentálně nalézá ve stadiu postprodukce a ve finální podobě k nám dorazí v dubnu příštího roku. To však neznamená, že by studio Sony Pictures už teď nedumalo nad dalším využitím lukrativní značky. Jak se nechal slyšet předseda a výkonný ředitel Michael Lynton, očekávané výdělky tři čtvrtě miliardy dolarů za každý díl hodlají ještě o něco rozmnožit. A to pomocí spin-offů, plnohodnotných filmů s postavami ze Spider-Manova univerza.

Amazing Spider-Man 2

Pádná otázka samozřejmě je, zda je Spider-Manův svět obdařen zajímavými hrdiny, kolem nichž by se dal vystavět ucelený scénář. Situaci navíc komplikují vlastnická práva, která jsou v podstatě rozdrobena, což způsobila politika prodeje práv v devadesátých letech. Ačkoli se tak v komiksové podobě Spider-Man bratříčkuje s týmem Avengers a X-Meny, filmová práva připadají studiím Marvel, respektive 20th Century Fox. Sony, přes všechna jednání, která dle Lyntona právě probíhají, se nejspíš bude muset spokojit s podstatně menšími finančními jistotami, než jaké nabízejí ostatní studia, a hledat takové postavy, aby nezačaly vyzvánět telefony od právníků z Marvelu.

Zběsile rychlých aut není nikdy dost, když sporťáky vydělávají velké peníze

Sony Pictures zároveň oznámilo novinku, jež zaručeně rozradostní mnohé fanoušky závodních her. Vedle Need for Speed v rukou DreamWorks započaly totiž přípravné práce na filmové adaptaci PlayStationové série Gran Turismo. Námět byl svěřen do rukou Alexe Tse, scenáristy stojícím za Watchmeny. Producenty bude zkušené duo Michael De Luca a Dana Brunetti, kteří zaštiťují i chystaných 50 odstínů šedi.

Třebaže se hovoří o tom, že inspirací pro scénář bude skutečně existující GT akademie, z níž nejlepší hráči odcházeli za kariérou regulérních automobilových závodníků, těžit se pochopitelně bude i z rostoucí popularity nablýskaných karoserií série Rychle a zběsile. Péče a obezřetnost však nebude na škodu, trailer na Need for Speed vzbudil reakce převážně rozpačitého rázu. Filmové adaptace videoher mají temnou minulost a zatím růžovou budoucnost nevyhlíží.

Trierova kontroverze, dvouminutové lákadlo

Dlouhá reklamní kampaň a exkluzivita propagačních materiálů kolem Nymfomanky, Von Trierova dvoudílného „velkofilmu o sexu“, mohla leckomu zamotat hlavu. Nyní ale přichází plnohodnotný trailer a na délce dvou minut obsáhne snad všechny špatnosti a kontroverze, jaké film nabízí. Premiéra prvního dílu je u nás v distribuční síti Aerofilms plánovaná na 26. prosinec.
Upozorňujeme, že materiál zahrnuje explicitní obsah nevhodný pro děti a mladistvé!

Foto: Zentropa Entertainments (Nymfomanka) / Columbia Picturs (The Amazing Spider-Man 2)

Marek Koutesh
Tags: