Červencové premiéry –⁠ Barbie a Tom Cruise jsou v pasti atomové bomby

6.7.2023 at 20:56  •  Posted in Preview, Svět filmu by

První polovina letních prázdnin nabídne velkolepý akčňák, ambiciózní biografii, dojemnou romanci či komedii o nejslavnější panence všech dob.

 

Kino premiéry:

Insidious: Červené dveře
   V pátém dílu úspěšné hororové série z produkce Jamese Wana se budou muset Josh (Patrick Wilson) a vysokoškolák Dalton (Ty Simpkins) vydat dál než kdy dříve a čelit temné minulosti své rodiny a zároveň novým, ještě děsivějším hrůzám ukrytým za červenými dveřmi. Snímek je režijním debutem ústřední herecké hvězdy série, Patricka Wilsona.
Premiéra: 6. července

 

Mission: Impossible Odplata – 1. část
   V další části jedné z nejlepších akčních sérií současnosti se Ethan Hunt (Tom Cruise) se svým týmem vydává po stopách děsivé zbraně, jež má potenciál zničit celé lidstvo, aby ji zajistil dřív, než se dostane do špatných rukou. Při svém nebezpečném pátrání se však musí neustále ohlížet přes rameno, protože z jeho dávné minulosti se vynořil až příliš živý přízrak. Gabriel (Esai Morales) znal Ethana v dobách, kdy ještě nebyl elitním agentem, a ví o každé jeho slabině. Ethan, pro kterého zdraví a bezpečí jeho blízkých a členů týmu vždy znamenalo víc než úspěšně splněná mise, možná bude tentokrát muset priority přehodnotit. Stejně jako předchozí dva snímky série i tento je dílem oscarového scenáristy a režiséra Christophera McQuarrieho.
Premiéra: 13. července

 

Barbie
   Barbie (Margot Robbieová) a Ken (Ryan Gosling) si užívají bezstarostný život v barevném a zdánlivě bezchybném Barbie světě. Když však dostanou příležitost jít do skutečného světa, brzy objeví radosti, ale i úskalí života mezi lidmi. Svéráznou komedii vycházející z fenoménu nejslavnější panenky světa natočila oceňovaná scenáristka a režisérka Greta Gerwigová (Malé ženy /2019/).
Premiéra: 20. července

 

Oppenheimer
   V době, kdy druhá světová válka ještě vypadala nerozhodně, probíhal na dálku dramatický souboj mezi Spojenými státy a Německem o to, komu se dřív podaří zkonstruovat atomovou bombu a získat nad nepřítelem rozhodující převahu. V Americe se tajný výzkum skrýval pod označením Projekt Manhattan a jedním z jeho klíčových aktérů byl astrofyzik Robert Oppenheimer. Pod obrovským časovým tlakem se s týmem dalších vědců pokoušel sestrojit vynález, který má potenciál zničit celý svět, ale bez jehož včasného dokončení se tentýž svět nepodaří zachránit. V titulní roli hvězdně obsazeného životopisného dramatu Christophera Nolana (Tenet /2020/) se představí Cillian Murphy.
Premiéra: 20. července

 

Minulé životy
   Spisovatelku Noru a její dětskou lásku Hae-Sunga sice dělí tisíce kilometrů, spojuje je však výjimečně hluboké pouto. Po více než dvou dekádách odloučení se dvě spřízněné duše setkávají během pár dní v New Yorku. Nečekané shledání s osudovým mužem přiměje Noru klást si otázku: „Co by bylo kdyby?“ Režisérka Celine Song v citlivé moderní romanci v několika časových rovinách vypráví příběh dvou lidí, kteří se navzájem velmi milují, a přesto se jejich osudy fatálně míjely. Nenápadný jihokorejský snímek uchvátil diváky na festivalech v Sundance i v Berlíně.
Premiéra: 27. července

 

VOD premiéry:

V pasti: Barcelona
   Poté, co entita záhadného původu zničí světovou populaci a způsobí, že si lidé, kteří ji pozorují, vezmou život, Sebastián a jeho dcera začnou v Barceloně svůj boj o přežití. Španělský spin-off amerického sci-fi hororu se Sandrou Bullockovou z roku 2018.
Premiéra: 14. července (Netflix)

 

Oni naklonovali Tyrona
   Série děsivých událostí přivede nesourodou trojici na stopu hanebného vládního spiknutí. V americké sci-fi komedii se objeví John Boyega, Jamie Foxx, Teyonah Parrisová nebo Kiefer Sutherland.
Premiéra: 21. července (Netflix)

 

The Beanie Bubble
   Komedie spisovatelky, scenáristky a debutující režisérky Kristin Goreové (Hřebík v hlavě /2015/) mapuje pozadí jedné z nejrozsáhlejších spekulativních mánií, která poznamenala americkou kulturu v devadesátých letech dvacátého století. V hlavních rolích se představí Sarah Snooková, Elizabeth Banksová a Zach Galifianakis.
Premiéra: 28. července (Apple TV+)

Fotografie: distributoři snímků

Roman Freiberg