Na co koukat na HBO GO? Podívejte se na tipy

22.4.2020 at 00:07  •  Posted in Novinky, Svět filmu by

Kina jsou už několikátý týden zavřená. Neviděné filmy tak můžeme objevovat alespoň on-line. Podívejte se na tipy, tentokrát z filmotéky HBO GO.

 

   Začněme ve filmové sekci. Nedávno HBO do své nabídky zařadilo snímek Stockholm (2018), ve kterém se sešli herci Ethan Hawke, Noomi Rapaceová a Mark Strong. Film zachycuje přepadení banky ve švédské metropoli v sedmdesátých letech, případ, který dal vzniknout termínu stockholmský syndrom. Spíš než drama berou filmaři události s nadhledem. Pokud byste tedy chtěli raději nějaké hardcore umění, sáhněte po komorním a pomalém, ale psychologicky znepokojivém a vizuálně působivém snímku Hora (2018), minimálně Jeff Goldblum za to stojí.

 

   Chtěli byste něco rodinněji laděného? Pak by mohl potěšit aktuálně zařazený animovaný Hercules z roku 1997, který sice v některých ohledech může působit zastarale (a dnes by ho Disney už nenatočil), pořád je v dnešní době ovládané digitální animací ukázkou toho, jak klasická animace může působit až umělecky. Navrch si připočtěte zábavně cholerického Háda a heroické vyústění.

 

   Ze seriálů by pak neměl ujít pozornosti seriál Outsider, který stanice HBO letos odehrála bez větší odezvy. Jde však o adaptaci románu Stephena Kinga, ve kterém zdánlivě jasný případ brutální vraždy dítěte zkomplikuje skutečnost, že domnělý pachatel má dost silné alibi – byl v době činu v jiném městě. Neprozradím příliš, když řeknu, že v duchu Kingovy tvorby v tom hraje roli něco, na co je věda krátká. A pokud by to na vás bylo moc strašidelné, dejte si první sérii seriálu Nebe s. r. o. (2019), ve kterém jsou nebesa v komediálním stylu ztvárněná jako korporace včetně neschopného šéfa v podání Steva Buscemiho. Ale pozor, tohle je první série. Nedávno uvedená druhá série se přesunula do středověku a show ztratila své kouzlo.

Adam Fiala