O nás

   Již uplynula dlouhá doba od vzniku magazínu, který má v dnešní době již své místo ve světě, nejen v tom filmovém. Moviescreen, jak jsme pojmenovali tento, dnes nejen, magazín, se dostal na svět roku 2001 po iniciativě Tomáš Netušila a Jana Vejnara. Nedá se říci, že do projektu šli zcela bez zkušeností a nápadů, ale dopředu je hnalo především nadšení do práce, která je ještě dnes baví. První zkušenosti získali díky jednomu kvalitnímu tištěnému časopisu, kam jsme měli možnost psát. V jejich věku jim tato cenná zkušenost dala hodně a tak ji mohli využít v praxi. Začátky byly neuvěřitelně perné, nebylo samozřejmě možné konkurovat velkým magazínům a stránka působila jsme v lepším případě jako blog. Po nějaké době se podařilo sehnat první redaktory, kteří dodali tak potřebné články a pomohli tento projekt dostat na úroveň, který už má něco dočinění s názvem „magazín“, ale pořád amatérský. V roce 2003 jsme se konečně dočkali nového vzhledu i nových možností, který nabízel na míru udělaný systém.

   O rok později byli přijati noví redaktoři, a ti začali psát kvalitnější články, což podnítilo „starou“ redakci, aby zlepšila svoje kvality. Na stránky přibyly také nové funkce a návštěvnost se nepatrně zvýšila. Rok s koncovkou 5 byl pro nás velice důležitý, protože nastoupil nový, sice nezkušený, ale velice aktivní šéfredaktor, Adam Fiala. Starý šéfredaktor Jan Vejnar se stal jeho zástupcem a odborným redaktorem. S jeho nástupem přišlo a pořád přichází mnoho změn. V tomtéž roce bylo také důležité, že jsme začali být vnímáni jako „magazín“, který má své názory a ty mají váhu. Rok 2006 přinesáší hned několik důležitých událostí. Jedna z nich je, že redakce se rozrostla o lidi, kteří měli zájem psát a psali dobře.  Redakce se ucelila a spolupracovala více než kdykoliv předtím. Dalším bodem byla iniciativa na Festivalu amatérských filmů – Fan Fest (http://www.fanfest.cz) a iniciativa v amatérském filmu vůbec. Tak vznikla spolupráce s AmaterskeFilmy.cz (http://www.amaterskefilmy.cz) a vzniklo Moviescreen Pictures, které vytvořilo např. film Maxmilian von Leuvenhaar.

   V následujících letech se redakce různě proměňovala. V roce 2009 nastoupila Marie Dostálová, který je v současnosti zástupkyní šéfredaktora. Roku 2013 na Moviescreen přibyly tři posily, které dodnes tvoří jádro redakce – Kamila Steinbachová, Tomáš Hegedüš a Marek Koutesh. Poslední velkou změnou, která se odehrála v roce 2014, byla proběhl zásadní redesign stránek směrem k uživatelsky přívětivějšímu a modernějšímu webu. Vyladili jsme také naše oranžové logo a zavedli nové rubriky. Záhájili jsme též mediální spolupráci s řadou filmových festivalů. Doufáme, že budeme čím dál kvalitnější a budeme vám přinášet inspirativní texty ze světa filmu. Naše názory už mají váhu a jsme na to pyšní!

A tak šel čas s Moviescreenem a jeho designem:

version3
version2
version1
 

Moviescreen.cz je digitálně archivován Národní knihovnou ČR.

webarchiv_certifikat_c

 

Mediální partnerství

   V případě zájmu o mediální partnerství nás můžete kontaktovat na moviescreencz[zavinac]email.cz. Zajistíme vašemu filmu/akci propagaci skrze kvalitní texty a komunikaci na sociálních sítích.