O nás

   Již uplynula dlouhá doba od vzniku magazínu, který má v dnešní době již své pevné místo ve světě filmových reflexí. Moviescreen, jak jsme pojmenovali tento web, vznikl 2001 po iniciativě Tomáš Netušila a Jana Vejnara. Nedá se říci, že do projektu šli zcela bez zkušeností a nápadů, ale dopředu je hnalo především nadšení do práce. První zkušenosti získali díky jednomu kvalitnímu tištěnému časopisu, kam jsme měli možnost psát. V jejich věku jim tato cenná zkušenost dala hodně a tak ji mohli využít v praxi. Začátky byly neuvěřitelně perné, nebylo samozřejmě možné konkurovat velkým magazínům a stránka působila jsme v lepším případě jako blog. Po nějaké době se podařilo sehnat první redaktory, kteří dodali tak potřebné články a pomohli tento projekt dostat na úroveň, který už má něco dočinění s názvem „magazín“, ale pořád amatérský. V roce 2003 jsme se konečně dočkali nového vzhledu i nových možností, který nabízel na míru udělaný systém.

   O rok později byli přijati noví redaktoři, a ti začali psát kvalitnější články, což podnítilo „starou“ redakci, aby zlepšila svoje kvality. Na stránky přibyly také nové funkce a návštěvnost se nepatrně zvýšila. Rok s koncovkou 5 byl pro nás velice důležitý, protože nastoupil nový, sice nezkušený, ale velice aktivní šéfredaktor, Adam Fiala. Starý šéfredaktor Jan Vejnar se stal jeho zástupcem a odborným redaktorem. S jeho nástupem přišlo a pořád přichází mnoho změn. V tomtéž roce bylo také důležité, že jsme začali být vnímáni jako „magazín“, který má své názory a ty mají váhu. Rok 2006 přinesl hned několik důležitých událostí. Jedna z nich je, že redakce se rozrostla o lidi, kteří měli zájem psát a psali dobře.  Redakce se ucelila a spolupracovala více než kdykoliv předtím. Dalším bodem byla iniciativa na Festivalu amatérských filmů – Fan Fest a iniciativa v amatérském filmu vůbec. Tak vznikla spolupráce s AmaterskeFilmy.cz a vzniklo Moviescreen Pictures, které vytvořilo např. film Maxmilian von Leuvenhaar.

   V následujících letech se redakce různě proměňovala. V roce 2009 nastoupila Marie Dostálová, který je v současnosti zástupkyní šéfredaktora. Roku 2013 na Moviescreen přibyly tři posily Kamila Steinbachová, Tomáš Hegedüš a Marek Koutesh. Velkou změnou, která se odehrála v roce 2014, byla proběhl zásadní redesign stránek směrem k uživatelsky přívětivějšímu a modernějšímu webu, který běží na platformě WordPress. Vyladili jsme také naše oranžové logo, zavedli nové rubriky a přijali dvě hostující redaktorky. Od roku 2015 jsme záhájili též mediální spolupráce s řadou filmových festivalů v Česku – AussieAussie & Kiwi Film, Kino Brasil, 3Kino, Severský filmový podzim, Festival bollywoodského filmu či Festival argentinského filmu. Přinášíme texty přímo z festivalů jako MFF Karlovy Vary, Febiofest, LFŠ či Berlinale. V roce 2019 jsme představili zcela nové logo, ale zůstali jsme věrni motivu klapky. Obsahově jsme se zaměřili zejména na rubriku Recenze. Doufáme, že budeme i nadále přinášet inspirativní texty ze světa filmu. Naše názory mají váhu a jsme na to pyšní! Pokud se k nám chcete přidat, neváhejte se ozvat. Posily rádi uvítáme.

   A tak šel čas s Moviescreenem a jeho designem:

          

             

 

 

Moviescreen.cz je digitálně archivován Národní knihovnou ČR.

webarchiv_certifikat_c

 

Mediální partnerství

   V případě zájmu o mediální partnerství nás můžete kontaktovat na moviescreencz[zavinac]email.cz. Zajistíme vašemu filmu/akci propagaci skrze kvalitní texty a komunikaci na sociálních sítích.