Palm Rot – psychedelika na vodě

0
26.7.2015 at 16:00  •  Posted in Krátké filmy by  •  0 Comments

Soutěž na festivalu Sundance přinesla mysteriózní krátkometrážní snímek začínajícího animátora Ryana Gillse.

 

Florida. Stát, kde čerstvě vystudovaný režisér a animátor Ryan Gillse vyrůstal, se stal i místem, kde se odehrává jeho absolventský kraťas Palm Rot. Popsat děj není snadné, jasné však je, že po zhlédnutí vám nápaditost a symbolika snímku bude nějakou dobu ležet v hlavě. Stařec při svých cestách po pobřeží na své ošuntělé loďce zpozoruje vzdálený oblak kouře. Při bližším zkoumání nalezne krabici s nádobkami, které oklovávají rackové. Zvědavost se jim ale nevyplatí a zmizí v malé explozi. Stařec vezme krabici opatrně do své loďky.

   Nato zjistí, že v každé nádobce je uvězněna jedna moucha podivné fialové barvy. Vypustí ji, byl to ale špatný nápad, neboť skončí se zraněním hlavy. Mouchy jsou zřejmě napuštěné látkou, která při kontaktu vybuchuje. Není to ale všechno. Jakmile se tekutina dostane do lodní vrtule, ve fialovém víru se vznese nad pobřeží. Stařec upadne do bezvědomí a pod vlivem tajemné látky sní znepokojivé vize. Jen co se vzbudí, čeká ho poslední neuvěřitelný výjev.

Přečteno: 450x

Marek Koutesh

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Bojovník – ufňukané drama, nebo boxerský nářez?

Sportovní film a čistokrevné drama spolu svádí nesmiřitelný souboj v jednom z nejméně originálních počinů letošního roku.    Bojovník láká na boxerské...

Zavřít