V říjnu diváky roztančí Make Your Move

17.10.2013 at 10:44  •  Posted in Novinky by

Plejáda filmových tancovaček si v říjnu přišla na další přírůstek, který do našich kin zajistila distribuční společnost HCE.

 

Film Make Your Move, který vznikl v koprodukci USA a Jižní Koreje, uvádí v kinech od 10. října. Návaznost na různé taneční podívané od série Let’s Dance po Dokaž to! spočívá v osobě scenáristy a režiséra Duane Adlera. Ten měl podíl na scénáři hned několika těchto filmů a v Make Your Move zužitkovává zkušenosti ve velící úloze.

Pro potřeby vyprávění se Adler inspiroval v klasické a pravděpodobně věčně funkční tragice Romea a Julie od Williama Shakespeara. Známou kostru ozvláštňuje tanečními kreacemi, které obstarává profesionální ansábl.

make_your_move_2

Hlavní dívčí úlohu ztvárnila populární korejská hudebnice známá jako BoA, která bývá označována za královnu korejského popu. Partnerem ladné asijské hrdince je pak americký tanečník Derek Hough, který se zabývá i choreografií, za níž byl v roce 2013 oceněn Emmy. Mezi nimi, jak praví tradice, však stojí nepřátelství, které si dokáže nalézt zdroj i v mnohamilionové metropoli New Yorku. Zatímco tancem se jejich životy sbližují, jejich taneční kluby, které jsou pro ně v anonymním velkoměstě rodinou, se k tomu stále staví odmítavě.

make_your_move_3

V kinech se film promítá ve 3D. Už několikrát se v tomto žánru potvrdilo, že stereoskopie může být mocný pomocníkem v přiblížení tanečních kreací divákovi, Make Your Move má pro to také předpoklady. Jestli se jim povedlo přijít s nápaditými a dechberoucími čísly, která převyšují naše zkušenosti z domácích plesů, zjistíte v kinech!

Přečtěte si recenzi Let’s Dance 3D a Let’s Dance Revolution nebo StreetDance 2.

Foto: H.C.E.