Fakulta informatiky MUNI – studentské filmy z jiné perspektivy

17.5.2022 at 14:02  •  Posted in Festivaly by

Další ročník studentského festivalu z brněské univerzity je tady.

 

    „Z JINÉ PERSPEKTIVY“. Tak budou diváci sledovat filmy na letošním 22. Filmovém festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity (FFFI MU). Filmaři nám své vidění světa představí v Univerzitním kině Scala a na Fakultě informatiky MU 20. května v 19 hodin. Festival pod záštitou děkana FI MU prof. Jiřího Zlatušky, primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a organizovaný studenty MU tak po dvou letech proběhne prezenčně, jako se konal před pandemií.

   Téma letošního festivalu se soustředí na rozdílné pohledy a úhly vnímání nás všech. V promítaných filmech nám tak tvůrci svou filmovou řečí představí a kreativním způsobem ukážou svět tak, jak ho vidí oni. Autorské týmy dostanou svá hodnocení ve dvou kategoriích. Jednak budou hodnoceny nezávislou odbornou porotou, jednak svůj názor vyjádří diváci diváckou anketou. Autor vítězného filmu v hlavní kategorii získá finanční odměnu, další týmy čekají dary od sponzorů.

   Jedná se již o 22. festivalu a diváci se i letos kromě studentských krátkometrážních filmů mohou těšit na moderátorské vstupy, pohodlné zázemí a kreativní atmosféru, která program jako každý rok doprovází. Pro zájemce bude festival také živě vysílán na platformě Youtube. Níže mrknětě na trailer na festival.

Marie Dostálová