Filmový festival studentů MUNI – desítky krátkých filmů online

27.5.2021 at 13:13  •  Posted in Festivaly, Svět filmu by

Co nabídne letošní 21. Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně?

 

   Na diváky letošního ročníku festivalu, který se koná online, čeká přes dvacet krátkometrážních amatérských filmů. Stream je zdarma a začíná v pátek 28. 5.v 19 hodin na YouTube. Po ukončení streamu budou filmy všem přístupné ze záznamu. Hlasování divácké ankety je ale otevřeno jen do neděle 30. 5. do 17 hodin. Hlasovat mohou diváci na webových stránkách festivalu. Poté, co se diváci zaregistrují, mohou hlasovat i pro více svých oblíbených snímků.

   Své autorské filmy mohli zasílat studenti MUNI i externí tvůrci – na festival se přihlásilo přes čtyřicet filmů. Do finálního výběru se dostaly všechny žánry, od lechtivých komedií, přes psychologická dramata až po krátké animované snímky, a proto bude letošní festival opravdu pestrý, slibují organizátoři. Všechny filmy se dle nich vyznačují autorskou svěžestí a originalitou stejně jako kreativními nápady a velmi kvalitním zpracováním.

   První dva bloky festivalu tvoří soutěžní snímky, které budou soutěžit o přízeň diváků i odborné poroty. V porotě letos usedne například Kamila Zlatušková, filmová producentka, režisérka a také ředitelka brněnského Serial Killer. Nesmí chybět ani Petr Sojka, proděkan Fakulty informatiky MU. Dále filmy posoudí televizní režisér a scénárista Jiří Vanýsek st., režisérka a scénáristka Kristýna Bartošová a také Radomír D. Kokeš, filmový analytik Ústavu filmu FF. V porotě nechybí ani impresário divadla Napříč.cz Robert Král a také Lukáš Gregor, vedoucí ateliéru animované tvorby UTB ve Zlíně.

Marie Dostálová
Tags: , ,