Nakonec zemře – horůrek na dobrou noc

23.8.2015 at 20:00  •  Posted in Krátké filmy by

Odhalit pointu v samotném názvu? Zajímavý krok i u krátkometrážního filmu, tak trochu připomínající prozrazující styl mistra knižního hororu Stephena Kinga.

Damian McCarthy, který je autorem této napínavé lahůdky, má na kontě několik dalších podobných kraťasů. Některé kratší, jiné s komediálním přídechem, ale diváci v hodnocení nejlepším shledávají tento s originálním názvem He Dies at the End. Znuděný kravaťák vysedává pozdě v noci sám ve své kanceláři a polobdící začne vyplňovat nepříjemný online dotazník „Jak zemřeš“. Ten mu začíná klást jednoduché, ale přímé i mrazivě konkrétní otázky na tělo s odpovědí ano / ne. Jsi šťastný? Je v místnosti tma? Jsi si jistý, že jsi sám?

Přestože díky názvu víme, jak chudák dopadne, člověku lekačka pořádně pocuchá nervy. Dnes se spoustě režisérů nedaří vybudovat atmosféru za hodinu a půl večerního hororu, McCarthy to zvládá během tří minut. Učte se pánové. Po zhlédnutí se můžete podívat, pokud vás infarkt neskolí ze židle, kterak vznikal hlavní motiv snímku.

Tomáš Hegedüš