Low Power – číslu 5 dochází baterie

25.1.2015 at 20:23  •  Posted in Krátké filmy by

Low Power je bakalářským krátkometrážním snímkem začínajícího talentovaného animátora a režiséra v jedné osobě Petra Kutka.

 

Kutek je spoluzakladatelem amatérské filmové společnosti ŘwiŘwi pictures a na svém kontě má již několik krátkometrážních snímků. Za všechny lze jmenovat např. hraný snímek Až budu velkej. Low Power pak měl premiéru 7. listopadu 2014 v Lochotínském pavilonku v Plzni.

Krátký film působí na první pohled velice profesionálním dojmem. Animace jsou propracované a vzhledem k žánru adekvátně roztomilé. K výrobě snímku přitom použili dostupně freewarový grafický program Blender.

O autorskou hudbu se postarala klavíristka Lenka Pachnerová, která zvolila metodu široké rozmanitosti ve výběru nástrojů a připomíná staré němé filmy, které se promítaly s klavírním doprovodem. Ostatně i Low Power je němý počin, který nepotřebuje slova. Stejně jako celý film je tak i hudba po technické stránce na velmi vysoké úrovni.

Snímek lze žánrově zařadit jako gag. Robotu uklízeči číslo 23 (nápadně podobnému populárnímu filmovému robotovi Číslo 5) odletí po směně jeho spolupracovníci a nechávají ho samotného s docházející baterií, která ho udržuje „naživu“. Největším pozitivem celého filmu je originální a překvapivá pointa, která disponuje vtipem, který umí odrovnat.