Sněhulák, medvěd a zajíc – nejpůvabnější vánoční reklamy

22.12.2014 at 11:01  •  Posted in Krátké filmy by

Dobrodružná cesta sněhuláka za dárkem a těžké přátelství s někým, komu Vánoce nic neříkají. Dvě reklamy, dva krásné příběhy.

 

Komerce nabývá v souvislosti s Vánoci ten nejodpudivější nádech, protože je označována za hlavního viníka ve vraždě skutečného vánočního ducha. Některé firmy, ale dovedou kouzelné krátké filmy. Britská společnost John Lewis tak každoročně přichází s krátkým příběhem, který v sobě nese veli sentimentálního ducha Vánoc a neurážlivým způsobem propaguje svoji značku. Dokonce v segmentu krátkých filmů s tématikou Vánoc patří k tomu méně ofenzivnímu na poli svátečního kýče.

Jak v případě Sněhuláka, tak i Medvěd a zajíc navíc disponují půvabným technickým zpracováním, které využívá různé formy animace. Sněhulák vznikl v předloňském roce, natočil ho Dougal Wilson a podobně jako letošní reklama s tučňákem pracuje na bází dětské imaginace, která je silnější než prostá realita. Elliot Dear a Yves Geleyn jsou pak tvůrci loňského kusu, v němž nezainteresovaný medvěd poprvé objeví kouzlo Vánoc uprostřed lesa.

Adam Fiala