TIE Fighter – vesmírná bitva z Hvězdných válek

0
9.8.2015 at 17:00  •  Posted in Krátké filmy by  •  0 Comments

 Animovaný kraťas z prostředí Hvězdných válek se stal hitem internetu. Zamířit laser. Pal!

 

Vykrádá sedmiminutový snímek TIE Fighter slavné univerzum, nebo má skutečně co nabídnout? Režisérem je Američan Paul Johnson, který na filmu pracoval o víkendech po čtyři roky. Pokud znáte počítačovou hru Star Wars: TIE Fighter z roku 1994, budou vám povědomé zvuky či zaměřování TIE fighterů, které v kraťasu hrají hlavní roli. Styl animace vychází z japonského anime 80. let a může vám na první pohled připadat zvláštní. Celkově jde však o propracované dílko s věrohodným ozvučením a detaily, byť si nerdi v komentáří stěžují, že těžké XX-9 turbolasery mají vystřelovat zelené paprsky, nikoliv modré iontové, ale další to popírají, což ale vůbec pro zážitek z filmu není podstatné.

   Od zveřejnění na Youtube v březnu 2015 má snímek již 4 miliony 150 tisíc zhlédnutí. Ač kraťas neobsahuje žádný dialog, což je jeho největší slabinou, dokáže bez problémů vtáhnout do vesmírné bitvy Impéria proti rebelům. Ukazuje navíc kokpity bojových lodí, které jsme Star Wars filmech příliš neviděli. V podobném stylu by mohl fungovat i celý seriál, uvidíme, zda Johnsona třeba neosloví Hollywood. V minulosti se již podařilo internetovým hvězdám natočit profesionální filmy se standardním rozpočtem.

 

Přečteno: 278x

Marie Dostálová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
REDAKČNÍ STŘIŽNA: Když zvířata sní, je Vykolejená Amy Nesmrtelný Malý dráček

Redakční střižna je vaším průvodcem po premiérách tohoto týdne. Ve stručném glosáři si prosvištíme nabídku kin a napovíme,  která z...

Zavřít