Treevenge – krví potřísněná nadílka

0
20.12.2015 at 17:58  •  Posted in Krátké filmy by  •  0 Comments

Jste schopni nést krvavou odpovědnost za věci, které každoročně děláte svým stromečkům?

 

Kanadský filmař Jason Eisener je nejčastěji zmiňován ve spojení s retro exploatací z roku 2011 Somrák s brokárnou, do světa se ale podíval už se svými krátkými filmy. Jeho Treevenge (2008) těžko hledá ve své pokleslé stylizaci a nekompromisní brutalitě konkurenci. Kdo očekává nízkorozpočtový horůrek, kterým si trochu ozvláštní nudně hřejivé svátky, dostane pořádnou čenichovku.

   Už když vidíme lesní masakr se sekyrami a motorovými pilami a od dřevorubců zaslechneme několik nevybíravých nadávek, dá nám režisér tušit, že na rafinovanost si nehraje. Režijně a scenáristicky to není nevybroušenější klenot, ale se subžánrovými pravidly si kraťas hraje roztomile. Treevenge nechává poklidně rozvinout zápletku s náznaky bizarností, jen aby se nečekaně pustil do šílených splatterových orgií, jaké si kdysi dopřával Sam Raimi s Lesním duchem (1981). Je to protipól všemu, co si od Vánoc slibujeme. Až na ten krásně ozdobený stromeček.

Přečteno: 295x

Marek Koutesh

Neustále snažící se rozšiřovat své obzory filmy a čtením o filmu. Často zlákán klasickým i Novým Hollywoodem. Poslední dobou s velkým zájmem o americkou undergroundovou kinematografii, filmové deníky, spirituální film a slow cinema. Student filmové vědy na FFUK. Na Moviescreen přispívá od roku 2013.
Marek Koutesh

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Star Wars: Síla se probouzí – J. J. Abrams vyvolává duchy

Před deseti lety jsme mysleli, že se sága uzavřela. Ukázalo se však, že pokušení temné strany Síly ze světa rebelů...

Zavřít