Amazing Spider-Man 2: Spidey má s kým bojovat!

6.12.2012 at 14:04  •  Posted in Novinky by

Když letos dovedl Marc Webb do kin film Amazing Spider-Man, většina lidí očekávala jen kopírku trilogie Sama Raimiho. Bohužel žádné velké překvapení se opravdu nekonalo, úplný propadák to však nebyl. Ulevilo se tedy producentům, kteří ještě před uvedením jedničky rovnou oznámili, že bude pokračování.

 

Aby se stihlo natočit brzy, probíhají v současné chvíli castingy. Dlouho se řešily především role pomstychtivého Harryho Osborna a zlého Electra. Nyní už víme, že zatímco Harryho ztvární vycházející hvězdička z Kroniky Dane DeHaan, záporáka Electra si nezahraje nikdo obyčejnější než oscarový Jamie Foxx!

RECENZE filmu Kronika /// RECENZE filmu Amazing Spider-Man 2

Kdo převezme štafetu po Jamesi Francovi?

Amazing Spider-Man si sice nenašel tolik příznivců jako verze s Tobey Maguirem, nicméně i fanouškovská základna pavoučího muže Andrew Garfielda je dosti početná. Všichni tito nadšenci s napětím očekávali především to, který herec urve signifikantní roli Harryho Osborna.

Mnohdy z jejich úst padala jména, která byla spíše zbožným přáním než reálnou alternativou. Je pravdou, že Joseph Gordon-Levitt (Počátek, Temný rytíř povstal) či Jim Parsons (Sheldon z Teorie velkého třesku) by určitě řadu lidí v této roli potěšili, nicméně pravděpodobnost, že by se v ní objevili, byla titěrná.

Do užšího kola castingů se tak dostali herci, kteří jsou teprve na začátku své kariéry a renomé si teprve budují. Ať už to byl Brady Corbet (Funny Games USA, Melancholia), Alden Ehrenreich (Tetro) či Eddie Redmayne (Králova přízeň), drtivá většina filmových fandů si jen těžko k těmto jménům přiřadí tvář. Rybník jim však nakonec vypálila jiná vycházející hvězdička – Dane DeHaan!

Pokud jste o něm nikdy neslyšeli, tak vězte, že si letos zahrál jednu z hlavních postav v nečekaně úspěšné Kronice Joshe Tranka. Malá rolička mu však byla svěřena i v Zemi bez zákona (2012), kde se objevil po boku hvězd, jakými jsou Shia LaBeouf, Tom Hardy či Gary Oldman. Kariéru má tedy nastartovanou pěkně a bylo načase, aby dostal více prostoru v mainstreamovém hollywoodském bijáku. Role Harryho Osborna, který se hodlá pomstít Spider-Manovi za smrt svého otce, před deseti lety vynesla na vrchol Jamese Franca. Uvidíme, jestli bude fungovat podobně i na Danea DeHaana.

Jamie Foxx jako Electro rozproudí Spider-Mana

Zatímco Dane DeHaan je pořád ještě herec-elév (kandrdast) a na svůj vrchol si ještě asi chvíli počká, Jamie Foxx už se na pomyslném Parnasu jednou ocitl. Když v roce 2005 ztvárnil neuvěřitelně věrně legendárního klavíristu Raye Charlese ve snímku Ray, odnesl si po právu zlatou sošku Oscara. Není tedy divu, že jsou producenti a režisér Marc Webb u vytržení, že ho pro chystaného Spider-Mana získali pro roli jednoho z nejoblíbenějších protivníků Electra.

S populárním hercem probíhala jednání už nějaký ten pátek, než se konečně oficiálně potvrdilo, že se role ujme. Pravdou ovšem je, že se to očekávalo, neboť Jamie Foxx napsal před měsícem zprávu na Twitter, že šel na halloweenskou párty v kostýmu Electra a že mu dobře seděl. Nebylo tak těžké rozklíčovat, že Foxx o roli elektrického záporáka stojí, tudíž zbývalo jen doladit detaily, než mohlo být uveřejněno oficiální prohlášení.

Komiksové fandy asi zarazí angažování černošského herce, neboť Stan Lee navrhl Electra jako bělocha. Pravdou ovšem je, že takovéto „detaily“ už dnes filmaři málokdy řeší a více než na fyzickou podobu dávají na herecké umění či známou tvář (viz. Kingpin v Daredevilovi je černoch). Jak dobrým hercem je Jamie Foxx, se budete moci ostatně přesvědčit už za pár týdnů, kdy 17. ledna příštího roku do kin dorazí Tarantinův Nespoutaný Django, kde se rodák z Texasu představí v titulní roli.

Foto: Falcon