Bude hrát Mark Wahlberg v Transformers 4?

28.10.2012 at 16:30  •  Posted in Novinky by

Ze série Transformers Michaela Baye se za těch pět let od prvního dílu už stačila vyklubat opravdová legenda. Nedočkaví fanoušci čekají na každý nový přírůstek do rodiny filmů o skládajících se robotech velice netrpělivě a dobrosrdečný Bay jim rád a pravidelně vyhovuje.

 

Doposud přišel každý nový díl po dvou letech, ale kvůli režisérovu vytížení s natáčením Pain and Gain se Transformer 4 posunulo až na rok 2014. Roční prodleva ovšem poskytuje dost prostoru ke spekulacím a jedna z nich je skutečně zajímavá. Dost nahlas se totiž hovoří o tom, že by si Bay rád do filmu přivedl Marka Wahlberga!

RECENZE filmu Transformers 3 /// DVD recenze Pot a krev

Od nízkorozpočťáku k blockbusteru a zase zpět

O režisérovi a producentovi Michaelu Bayovi se ví, že není žádný troškař, co se týče rozpočtu, který potřebuje pro natáčení svých filmů. Zatímco Mizerové (1995) se ještě drželi na relativně nízké hladině 19 milionů dolarů, následující Skála (1996) se už přehoupla přes 75 milionů dolarů. To byl ovšem jen začátek, neboť v roce 1998 přišel Bay s legendárním Armageddonem, jehož rozpočet se vyšplhal na 140 milionů dolarů. Za tři roky od Mizerů to byl tedy pěkný skok.

Katastrofický snímek s Brucem Willisem však předznamenal směr, kterým se měla v následujících letech ubírat kariéra Michaela Benjamina Baye. Kromě produkování remaků hororů z 80. let se totiž dal na vlnu blockbusterů! Když v roce 2007 přišel s filmovou verzí populárního animáku Transformers, způsobil hotové šílenství, čehož může být důkazem výdělek úctyhodných 560 milionu dolarů.

Logicky se tak nabízelo pokračování, které snad ani nemohlo zažít neúspěch. Byť se v případě Transformers: Pomsty poražených a Transformers 3 už nejednalo o tak přelomovou záležitost, výdělky mají vzestupnou tendenci, tudíž není důvod odcházet od dojné krávy. To bylo možná i důvodem, proč se Bay rozhodl nakonec neseknout s režií této série po třetím díle, jak nejprve sliboval.

Drby okolo Transformers 4!

Další, v pořadí již čtvrtí Transformeři měli do kin dorazit už příští rok. Michael Bay se však rozhodl vrátit ke svým začátkům a natočit si nejprve snímek, který seškrtí rozpočet na minimum (řekněme 20 milionů). Řeč je o Pain and Gain, ve kterém se objeví hvězdy jako Mark Wahlberg, Dwayne Johnson či Ed Harris. Film bude inspirován skutečnou událostí a bude pojednávat o gangu kulturistů, kteří se rozhodnou vydělat si velké peníze únosem a následným vydíráním. Michael Bay nechtěl natáčení nijak ošidit, a tak si řekl, že Transformers 4 budou muset chvíli počkat, aby oběma snímkům mohla být věnována náležitá péče. Od dalšího dílu nás tedy nyní dělí místo jednoho roku dva.

transformers

Jako každý úspěšný film se ani Transformers nevyhnou pravidelným „drbům“, které před vpuštěním do kin kolují. V případě Transformers 4 se však dočkáváme vskutku pestré škály. Může za to především fakt, že se má údajně jednat o nastartování nové trilogie. Herci z předchozích dílů na place tentokrát nebudou, neboť se tenkrát upsali pouze na tři části (a hrátek s roboty už mají nejspíš dost, pozn. editora). To je samozřejmě voda na mlýn všem spekulantům, kteří rádi fantazírují o nové partě, která se objeví na plátně.

Už před rokem se spekulovalo o Jasonu Stathamovi, který však vzápětí sám veškeré tyto zvěsti popřel. Před týdnem však web spoilertv.com rozšířil zprávu, že hlavní roli by měla hrát dívka. Konkrétně by se měl příběh točit okolo středoškolské studentky a jejího přítele, automobilového závodníka z Texasu. Ačkoliv se slibovalo, že film Transformers 4 se nebude prakticky vůbec podobat svým předchůdcům, tato zpráva (ovšem nepodložená) to z velké části vyvrací.

Slibované vážnější pojetí se pak také jeví v nedohlednu. Pokud bychom ovšem chtěli věřit slibům Michaela Baye, těžko můžeme brát vážně zrovna tento drb. Slavný režisér totiž slíbil, že bude věnován větší prostor bojovým scénám robotů a méně místa zbude na romantiku, tudíž by nemělo smysl soustředit příběh okolo zamilovaného páru.

Další spolupráce Baye s Wahlbergem?

Spekulací se vynořuje dost, s jednou z nich teď přišel web twitchfilm.com, který napsal zprávu o tom, že Michael Bay jedná s Markem Wahlbergem (Fighter, Méďa) o případném angažování do nových Transformers. Ať je to pravda, nebo ne, domněnka je to logická. Wahlberg je oblíbený a především akční herec, který by se v podobně laděném projektu neztratil. Ještě důležitější je však skutečnost, že spolu s režisérem v současnosti natáčejí, tudíž by další spolupráce byla jen logickým krokem.

Navíc se objevily i zvěsti, že scenárista Ehren Kruger (dvojka a trojka Transformers) hodlá příběh situovat okolo otce a jeho náctiletého syna. Wahlberg by do role otce zapadal skvěle a věk už také na to má, tudíž by se jednalo o zajímavou volbu. Pravdou také je, že nastartování nové trilogie si žádá něco alespoň trochu originálního a odlišného od původní série, což by idea otce a syna jako hlavních hrdinů byla. Dokud však s něčím oficiálním nepřijde někdo z tvůrců, optimálně Michael Bay, nelze nic brát jako hotovou věc.

Foto: Paramount Pictures