Filmové komiksy stále jedou! Vrátí se Red Skull?

2.8.2012 at 17:36  •  Posted in Novinky by

V posledních týdnech se objevovalo opravdu neuvěřitelné množství novinek ze světa komiksů, které se mají převést na filmové plátno. I na stránkách Moviescreenu jste se mohli dočíst o několika zajímavých počinech, které na nás filmaři chystají v nejbližších letech.

 

Jak se ale zdá, budeme se stále stýkat s dalšími, doufejme reálnými. Musíme se ale smířit i s tím, že některé zůstanou jen viset ve vzduchu a možná nikdy nevzniknou. Mnohdy se totiž jedná jen o pouhé domněnky a dohady, které prověří jen čas.

AKTUALIZACE

Hledání záporáka pro Avengers 2

Jednou z podobných domněnek, která nedá spát komiksovým nadšencům, je ústřední padouch, který se objeví v pokračování The Avengers. Podobné to bylo i u prvního dílu, kdy filmaři tutlali totožnost protihráčů hrdinského týmu do posledních pár týdnů před premiérou. Vědělo se sice o něco dříve, že se na scéně objeví opět Tom Hiddleston jako Loki, nicméně o jeho armádě a o dalších padouších se dlouho nevědělo nic.

Zatímco Loki se dostal do The Avengers přes Thora, záporák pokračování by mohl pocházet z Captain America: První Avenger. Neměl by jím být nikdo jiný než sám Johann Schmidt, kterého všichni znají pod označením Red Skull. Tento nezaměnitelný charakter byl ztvárněn Hugo Weavingem a nutno podotknout, že se jednalo o obsazení více než zdařilé. Jak se zdá, prominenta od Marvelu „provařilo“ reklamní oddělení společnosti, kdy již před prvním dílem The Avengers vyslalo do světa siluetu potenciálního padoucha. I člověk bez fantazie by v něm poznal Rudou Lebku. Ten se ovšem v prvním díle neobjevil, a tak se jeho jméno začíná opět skloňovat nyní, tentokráte v souvislosti s The Avengers 2.

RECENZE filmu Captain America: První Avenger

Je ovšem možné, že se jedná jen o jakousi hru či provokaci. Na druhou stranu je Marvel vyhlášený tím, že rád nechává putovat své hrdiny mezi komiksy a v případě Lokiho i mezi filmy, takže se jedná o věc minimálně reálnou. Olej do ohně přilil i Zak Penn, který spolupracoval na prvních verzích scénáře pro The Avengers. Na Comic-Conu totiž prohlásil, že se původně koketovalo s Red Skullem už pro první díl. Nesmí se však zapomínat na to, že Marvel prosadil jako Lokiho armádu mimozemšťany, což by jim otevíralo vrátka pro jejich vesmírné hrdiny, mezi něž by Red Skull nezapadal.

Další projekty na vzestupu

Zatímco si Marvel naložil pořádnou dávku zajímavých filmů, které v nejbližších dvou letech čítají například Thora 2, Captain America: The Winter Soldier, Guardians of the Galaxy či Ant-Mana, fanoušci nemají stále dost. Jednou z pozoruhodných komiksových sérií jsou totiž i nesmírně populární Runaways, jejichž otcem je Brian K. Vaughan.

Jedná se o příběhy šesti dětí, které zjistí, že jejich rodiče jsou členy zlé party Pride, která zahrnuje kriminálníky, mutanty, čaroděje, mimozemšťany a jinou pakáž. Dětem se to ani za mák nelíbí a hodlají spojit své síly, aby zabránily svým rodičům v jejich počínání. V tu chvíli i u sebe pozorují zvláštní schopnosti, které jim mohou v boji pomoci (jedna je čarodějka, další zase mimozemšťan…).

Nyní se zdá, že by projekt mohl přeci jen vzniknout. Pro stránky specializované na hráčky počítačových her totiž promluvil Drew Pearce, který měl příležitost spolupracovat na scénáři k Iron Manovi 3 právě díky návrhu scénáře pro Runaways. Pearce prohlásil, že zbožňuje tuto komiksovou sérii a že považuje Briana K. Vaughana za génia. Je to sice hezká poklona, ale daleko nadějněji zněla hláška, že udělá takřka cokoliv, aby se komiks dostal na filmová plátna. Doufejme tedy, že má Pearce dlouhé prsty. Pakliže se Runaways protlačí, bude se jednat o nádherný kontrast s jinou tvorbou od Marvel Comics.

Návrat Vládců vesmíru

Zčeřit vody se však nepokouší jen Marvel Comics a DC Comics. Na scéně by se mohla objevit i nová hraná verze komiksu o superhrdinech Masters of the Universe (Vládci vesmíru), které vytvořila hračkářská společnost Mattel. První knížky o Vládcích sepsal Donald F. Glut, který si udělal jméno při novelizaci Star Wars V: Impérium vrací úder.

Hraný film Vládci vesmíru tu byl poprvé v roce 1987, kdy si hlavní roli zahrál švédský svalovec Dolph Lundgren. Nutno podotknout, že tato verze sice nezaznamenala příliš velký úspěch, ale byla značně originální. K tomu jistě dopomohli i scenáristé Mike Finch a Alex Letvak, kteří stáli za Predátorem (1987). V souvislosti s novou filmovou adaptací Vládců vesmíru vyplulo na povrch jméno Jona Chu, který má teď plné ruce práce s G. I. Joe: Odveta. Ten v současné době provádí převod filmu do 3D a prý i oživuje postavu Channinga Tatuma. Sony tak reagovalo na komerční úspěchy posledních Tatumových filmů a zastřelenou postavu chce kvůli tomu zázračně reinkarnovat/resuscitovat.

RECENZE filmu G. I. Joe

Jestliže je pravda, že za snímkem o Vládcích vesmíru bude skutečně stát Jon Chu, bude se tak po G. I. Joe jednat o jeho druhé přivedení hraček do života. Jonu Chuovi je teprve 32 let, takže byl podobnými fenomény jako dítě ovlivněn. Ačkoliv jsou fanoušci pro nápad zfilmovat tuto legendu znovu (a snad pořádně), hlodá v nich přeci jen červíček nedůvěry. Svět kolem He-Mana a zlého Skeletora je mimořádně pestrý a mytologie je až neuvěřitelně komplexní, což nabízí dost prostoru k manipulaci. Jednotlivé charaktery jsou však tak bizarní, že se v případě jejich převedení na filmová plátna podle mnohých jedná o předem prohranou bitvu. Snad ale jen Mattel a Jon Chu ví, jak to ve skutečnosti celé je, takže si budeme muset počkat na konkrétnější obrysy.

Foto: Bontonfilm