Vrátí se Schwarzenegger jako zestárlý Conan?

28.10.2012 at 16:26  •  Posted in Novinky by

Arnold Schwarzenegger měl letos relativně dost prostoru na to, aby ukázal, že ještě nepatří do starého železa.

 

Expendables: Postradatelní 2 minimálně potvrdili, že legendární svalovec hrát nezapomněl, tedy minimálně ne v akčních filmech. Za svou kariéru měl několik charakteristických rolí, které se pravděpodobně už nikomu nepodaří překonat. Ať už to byly filmy Terminátor, Predátor nebo Barbar Conan, všude Arnie zanechal nesmazatelnou stopu. Vzhledem k tomu, že se vrátil k herectví, dalo se očekávat, že mu časem někdo nabídne roli v remaku jeho předchozího filmu. Nejvíce se mluví především o Terminátorovi 5 (prozatím rok 2014), kde však není jeho účast potvrzena. Nyní vše směřuje k tomu, že by si mohl zopakovat roli bájného hrdiny Conana!

RECENZE filmu Expendables: Postradatelní /// RECENZE filmu Terminator Salvation /// RECENZE filmu Predátoři

Conan bez Arnolda

Vloni dorazil do kin odvážný remake Barbara Conana. Film byl samozřejmě ve 3D a hlavní role se ujal exotický Jason Momoa, který si udělal jméno zejména díky seriálům Hvězdná brána: Atlantida a Hra o trůny. Bohužel návrat Conana se nevydařil tak, jak by si jeho fanoušci přáli, a vzbudil minimálně rozporuplné reakce. Ovšem to se dalo ostatně čekat, protože u kormidla byl Marcus Nispel, který už předtím natočil s podobným výsledkem předělávky Texaského masakru motorovou pilou a Pátku třináctého.

Nispelova verze Conana ve své tragičnosti však nedosahovala bídy seriálu německo-americké koprodukce z roku 1997. Hlavní roli si střihnul německý svalovec Ralf Moeller, který opět ukázal (stejně jako v Cyborgovi a Univerzálním vojákovi), že jeho obsazení nebylo založeno na hereckých schopnostech, ale pouze na vypracované postavě. Mimo hrané filmy byl samozřejmě Conan, který vychází z fantazie a příběhů Roberta E. Howarda, také animován. Kreslená dobrodružství byla podstatně lepší, než výše zmíněné počiny a přiblížila se tak vyznění komiksu.

Conan s Arnoldem

Ačkoliv si verze s Jasonem Momou a snad dokonce i s Ralfem Moellerem své fanoušky našla, pro většinu je Conan jen jeden. Pro Arnolda Schwarzeneggera to byl v roce 1982 první velký herecký počin a předznamenal budoucnost jeho kariéry. Velkolepá hudba Basila Poledourise (RoboCop, Zachraňte Willyho! ) a opravdu hnusný záporák v podání jinak velmi mile vyhlížejícího Jamese Earla Jonese byli jen třešničkou na dortu, jehož korpus i se šlehačkou ukuchtil Arnie.

conan

Brutální a krásně atmosférickou podívanou připravil John Milius (Let vetřelce, Rudý úsvit), pro něhož se Barbar Conan stal dozajista nejúspěšnějším počinem, který kdy natočil. Arnold Schwarzenegger dostal možnost si roli zopakovat ještě dvakrát. Zatímco Ničitel Conan (1984) byl ještě docela přijatelným pokračováním, Rudá Sonja byla těžkým propadákem a Arnie byl jistě rád, že si ještě v témže roce mohl napravit reputaci Komandem.

Arnold se opět vrátí!

Bylo to studio Universal Pictures, které vloni pustilo do kin Barbara Conana s Jasonem Momou. Brzy se ukázalo, že se dostalo do úzkých, protože poměr rozpočet x výdělky byl velice nepříznivý. Přesto se studio rozhodlo natočit další díl, který má nést název The Legend of Conan a bude k vidění pravděpodobně v roce 2014. Příběh vymyslel Chris Morgan, který stojí například za Rychle a zběsile 3-6 a chystaným (a odloženým) 47 Ronin. Předpokládá se také, že se zhostí i scénáře, což bude ovšem asi trochu problematické, neboť bude mít jistě plné ruce práce s Rychle a zběsile 7.

O chystaném snímku se místo Morgana rozpovídal Fredrik Malmberg ze společnosti Paradox Entertainment, které vlastní práva na Conana. Příběh by měl navazovat na původní trilogii se Schwarzeneggerem. Král Conan už je na sklonku života a ví, že se blíží jeho odchod do Valhally, a tak chce odejít po/při poslední dobré bitvě. Bývalému guvernérovi Kalifornie je v současnosti 65 let, takže už na základě toho bychom mohli odvodit, že by se do role hodil. Navíc Malmberg potvrdil, že příběh se bude odehrávat skutečně třicet let po prvním díle, zatímco bude ignorovat děj pokračování.

Zatímco Fredrik Malmberg mlžil, co to šlo, sám Arnold nehodlal nic tajit a rovnou kápnul božskou. Prý roli Conana vždycky zbožňoval a nyní je poctěn nabídkou si ji zopakovat. Údajně se nemůže dočkat spolupráce s perfektním týmem Universalu okolo Fredrika Malmberga a Chrise Morgana. Vzhledem k tomu, jak je příběh vystavěn, nehrozí riziko, že by měl Schwarzenegger působit nepatřičně či snad dokonce trapně. Osudové by však asi už bylo, kdyby se posléze někdo pokoušel tvořit pokračování či prequel. Pakliže má hrdinný Conan odejít, bylo by správné, kdyby to bylo se ctí.

Foto: Universal Pictures