Bude Jackie Chan Postradatelný na Křižovatce smrti?!

5.1.2013 at 13:50  •  Posted in Novinky by

Komediální a akční hvězda Jackie Chan bude v příštích letech na roztrhání. Zatímco letos věnoval veškeré síly svému milovanému Shier Shengxiao (třetí pokračování Božské relikvie s podtitulem Čínský zodiak), na němž pracuje už pěkných sedm let, příští rok se má objevit hned v několika zajímavých filmech.

 

RECENZE filmu Expendables: Postradatelní

Na tiskovce pro Čínský zodiak však promluvil o projektech, o kterých se prozatím mohla veřejnost jen dohadovat. Už podruhé za ním totiž přišel Sylvester Stallone s nabídkou zahrát si v Postradatelných a tentokrát už konečně Jackie Chan mohl na roli kývnout! Aby ještě zamotal hlavu svým fanouškům, hodil jim pár drobečků o Křižovatce smrti 4, která se ovšem prozatím stále vznáší v podivném oparu…

Jak to má Jackie Chan s Postradatelnými?

Jackie Chan ve svých osmapadesáti letech už není nejmladší, což ovšem popírá každým dalším akčňákem, ve kterém se objeví. Někteří stárnoucí muži si prostě koupí ojeté Ferrari, rodák z Hong Kongu však předvede pár kaskadérských kousků. V zatím posledním snímku Božská relikvie 3: Čínský zodiak, dokonce dosáhl rekordu, když vstoupil do dějin jako člověk, který za svou kariéru podstoupil nejvíce kaskadérských výkonů!

Jackieho obsese Božskou relikvií, kterou považuje za to nejlepší, co kdy natočil, ho však stála roli v jednom z hitů letošní filmové scény, Postradatelných 2! Sylvester Stallone totiž za ním přišel s nabídkou role, díky které se mohl sympatický asiat dostat zase jednou více do podvědomí diváků. Chan však měl tolik práce, že nebylo v jeho silách, aby mohl kývnout na tuto lákavou nabídku.

Stallone je však trpělivý člověk, a tak si počkal, jestli dostane košem i v případě Postradatelných 3. Jackie Chan si však stačil upravit harmonogram, a tak se mohl konečně Slyovi upsat! Dal si však podmínku, že dostane více prostoru, než se původně zamýšlelo, protože nechce jít ve stopách Chucka Norrise ve dvojce a objevit se jen v pár scénách.

Scénář je prozatím ve fázi příprav, a tak se dá ještě ledacos přepsat, a ačkoliv ho sám Stallone nepíše, má do toho rozhodně co mluvit. Angažování Jackieho Chana není však jen doplněním další akční legendy, ale zároveň se jedná o velice zdařilý marketingový tah, který pomůže propagaci snímku na asijských trzích.

A co Křižovatka smrti?

Daleko méně zřetelná je situace okolo již čtvrtého pokračování Křižovatky smrti. Tahle parťákovská série se zasekla před pěti lety, když dvojice detektiv Carter (Chris Tucker) a inspektor Lee (Jackie Chan) navštívila Paříž. Po slušné jedničce a ucházejícím pokračování totiž přišla trojka s podtitulem Tentokráte v Paříži, které se už zase tak moc nepovedlo a předpokládalo se, že minimálně na nějaký čas pošle sérii k ledu.

Pro Chana to nebyla tak velká tragédie, ale pro Chrise Tuckera to znamenalo doslova pohromu, jelikož „Rush Hour“ bylo prakticky tím jediným, co tvořilo jeho hereckou kariéru. Od poslední Křižovatky smrti neměl do čeho píchnout, a tak velice rychle přijal nabídku Davida O. Russella na účinkování v jeho The Silver Linings Playbook (Terapie láskou). Jednalo se sice o maličkou roli, nicméně film zaznamenal nebývalý úspěch, a tak Tucker jistě doufá, že se znovu chytne. Pomocné lano mu možná hodí opět Křižovatka smrti.

Producent Arthur Sarkissian sice před několika měsíci prohlašoval, že čtvrtý díl bude znovunakopnutím série, jako se to povedlo Justinu Linovi s Rychle a zběsile 5, nicméně žádnou konkrétnější informaci nepodal. Až Jackie Chan se nyní vyjádřil trochu konkrétněji, člověk z toho ale také není příliš moudrý.

Momentálně totiž pracuje na dalším hollywoodském projektu, který nese pracovní název Skip Tracer a Chan v něm má opět dostat nějakého parťáka ze Západu. Scénář dostal v současné chvíli do rukou už ověřený Chris Tucker, který zatím zvažuje, jestli se projektu zúčastní. Pokud by se rozhodl nabídku přijmout, bylo by podle Chana lepší natočit rovnou Křižovatku smrti 4, protože další parťácký film se stejnou dvojicí by byl trochu divný.

Jackie by však podle všeho byl radši, kdyby dostal jiného partnera, protože se vyslovil ve smyslu, že tři filmy jsou pro série vždycky tak akorát, a tak by radši točil Skip Tracera, než další Křižovatku. Situace je tedy poměrně zamotaná a lze jen těžko soudit, jak se nakonec vyvrbí. Koukají z toho totiž vlastně hned tři varianty – nový parťácký film s Chrisem Tuckerem a Jackie Chanem, Křižovatka smrti 4 a v neposlední řadě evidentně Chanova oblíbená verze – nový parťácký film bez Chrise Tuckera…