Edgar Wright a J.J. Abrams spojují síly pro Collider

27.7.2012 at 17:39  •  Posted in Novinky by

Paramount se rozhodl „rekrutovat“ tři nejzaměstnanější žánrové specialisty v Hollywoodu pro jeho chystaný sci-fi projekt s názvem Collider.

 

Tento film bude režírovat Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa) podle scénáře, který napsal spolu s Markem Protosevichem, a J. J. Abrams by se měl postarat o největší podíl produkce. Zastřešení by tak mělo být více než dostačující a slibuje velkolepou podívanou. Těžko tedy hledat nějaké nedostatky ve chvíli, kdy je celý projekt ještě v plenkách.

Wright před pár dny vzbudil poprask na Comic-Conu, když představil svou testovací verzi Ant-Mana pro panel Marvel Comics. Podle přítomných se jednalo o velice zdařilý nástřel a Wright dokázal i na tak malém prostoru, jak hodlá využít těch nejmodernějších vizuálních technologií, aby uspokojil lačné diváky. Režisér/scenárista měl komiksového superhrdinu v rukou už pět let, nicméně až teď jsme se dočkali nějakého pohybu vpřed. Jeden z šéfů Marvelu Louis D’Esposito přislíbil „Mravenčího muže“ na rok 2014, kdy se postaví vedle Captain America: The Winter Soldier a Guardians of the Galaxy.

Nyní však Edgar Wright finišuje posledním dílem svou trilogii The Blood and Ice Cream, která zatím čítá Soumrak mrtvých a Jednotku příliš rychlého nasazení. Zmrzlina Cornetto je motiv, který slouží jako pocta Krzystofu Kieslowskému a jeho Tříbarevné sérii. V prvních dvou dílech Wrightovi trilogie se objevily dvě příchutě a v nadcházejícím filmu The World’s End (kde budou opět přítomni Simon Pegg a Nick Frost) by diváci měli mít možnost spatřit třetí.

Na tomto příkladu je vidět, že je mladý Brit velmi hravý, takže bude zajímavé sledovat, jak si s Ant-Manem nakonec poradí. O dalším projektu s prozatímním názvem Collider (neví se, jestli se bude měnit) není známo takřka nic, takže se musíme spokojit s žánrovým zařazením mezi sci-fi. Tento žánr si vyzkouší Wright už na zmíněném The World’s End, takže nepůjde do zcela neznámých vod. Prozatím se odkládá práce na remaku Night Stalkera s Johnny Deppem a je více než pravděpodobné, že Collider dostane přednost.

RECENZE filmu Scott Pilgrim

Ačkoliv se na financování Collideru bude podílet sám Wright a jeho produkční partnerka Nira Park se společností Big Talk Productions, hlavním tahounem se jistě stane J. J. Abrams. Slavný producent měl v merku už několik sci-fi snímků, ze kterých lze jmenovat například Star Trek z roku 2007 či Super 8, které oba režíroval. Abrams si do budoucna již vzal pod svá křídla několik projektů, mezi kterými lze nalézt i tak očekávané filmy jako zatím nepojmenovaná pokračování Star Treku či Monstra.

RECENZE filmu Super 8

Jeho společnost Bad Robot to tak hodlá rozjet ve velkém a Collider by se měl stát jen jednou z mnoha dojných krav. J. J. Abrams však v minulosti prokázal, že má čuch na projekty, které lidi zaujmou, tudíž by pro něj bylo asi velkým zklamáním, kdyby tentokrát šlápl vedle.Také Mark Protosevich se zatím podílel na mnoha hitech, které diváky nezklamaly. Zatímco scénáře k Cele a remaku Poseidonu (2006) úplně nenadchly, už Já, legenda byl rozhodně krok správným směrem. Je tedy až s podivem, že Protosevich mohl své umění předvést až vloni, kdy do kin spadl z Valhally Thor.

RECENZE filmu Thor

Zatímco psaní scénáře pro Jurský park 4 mu bylo odebráno a bylo přiděleno Ricku Jaffovi a Amandě Silver, na Old Boyovi pro Spika Leeho (Spojenec, Malcolm X) dál pilně pracuje. Fanoušci legendární herní série Mass Effect k Protosevichovi také obrací své zraky, protože právě jemu bylo svěřeno sepsání příběhu pro film. Nadaný scenárista tak bude mít práce až nad hlavu.I když se o Collideru prakticky nic neví, příslib „Dream Teamu“ v podání Edgara Wrighta, J. J. Abramse a Marka Protoseviche snad ani nepřipouští variantu, že by vše nemělo dopadnout na jedničku. Pravdou ovšem je, že jsou všichni tři zaměstnáni haldou projektů, které byly oznámeny dříve, tudíž se dá očekávat, že dostanou přednost. Těžko tedy odhadovat, kdy se dočkáme plodů jejich práce, nicméně dříve jak v roce 2014 to s největší pravděpodobností nebude.