Joseph Gordon-Levitt návštěvníkem v Sin City

11.1.2013 at 13:47  •  Posted in Novinky by

O Josepha Gordona-Levitta je v Hollywoodu eminentní zájem. Skoro se až zdá, že je v současné době tento takřka dvaatřicetiletý Američan univerzálním receptem na úspěch. Není tedy divu, že je často spojován s více projekty, než je v silách člověka (obyčejného i herce) možné zvládnout.

 

V posledních dnech už stačil fanouškům a novinářům sdělit, že skutečně nebude hrát Batmana v Justice League, stejně jako se neobjeví v Godzille a Guardians of the Galaxy. U populárního herce se však chytila legenda drsňáckých snímků Robert Rodriguez, který mu předložil nabídku na roli ve svém Sin City 2, kterou Joseph Gordon-Levitt s nadšením přijal!

RECENZE filmu Počátek /// RECENZE Don Jon

Herec, který si může vybírat

Když už si jednou v Hollywoodu vybudujete jako herec stabilní renomé, máte to štěstí, že si můžete vybírat jen ty role, které se vám líbí. Ve výsledku pak dostanou košem i tací tvůrci, v jejichž filmech by drtivá většina ostatních toužila hrát klidně i křoví. Joseph Gordon-Levitt se na tomto výsluní hřeje právě nyní, a tak slýcháváme stále častěji, jakou roli zrovna odmítl.

Zatímco remake Malého krámku hrůzy je pro něj stále aktuální, už více než před měsícem dementoval drb, který se týkal jeho účasti v roli Batmana v Justice League. Tahle zpráva se skrze média šířila rychlostí světla a tak musel reagovat rychle, aby bylo co nejméně zklamaných fanoušků.

Stále se však propírala možnost, že by si Gordon-Levitt střihl roli Star-Lorda v jiné komiksové adaptaci, Guardians of the Galaxy. Ani tato zpráva se však nezakládala na pravdě, takže když se objevila informace, že bychom rodáka z Los Angeles mohli vidět v remaku Godzilly od Joshe Tranka, iluze si asi dělal málokdo. Gordon-Levitt v tomto případě reagoval skutečně velmi rychle a vzápětí tento blud rozptýlil.

Co se týče zmíněných Guardians of the Galaxy, ve hře o uvolněné místo jsou stále Zachary Levi, Jim Sturgess, Michael Rosenbaum, Joel Edgerton, Jack Huston, Lee Pace, Eddie Redmayne, Garrett Hedlund, James Marsden a Sullivan Stapleton.

Konečně něco potvrzeného

Už se skoro zdálo, že se bude Joseph Gordon-Levitt letos soustředit pouze na svůj režisérský debut Don Jon’s Addiction, do kterého sehnal herecké hvězdy, jako je Scarlett Johansson či Julianne Moore. Nakonec se jako blesk z čistého nebe objevila zpráva, že ho pro svoje Sin City 2 ulovil sám veliký Robert Rodriguez!

Jedná se o roli Johnnyho, nafoukaného gamblera, který se na své temné misi chystá zničit svého úhlavního nepřítele. Gordon-Levitt je přitom až druhý oslovený, protože Rodriguez původně počítal s Johnny Deppem, který však neprojevil zájem. Zbytek hereckého ansámblu bude pravděpodobně z většiny tvořen z herců, kteří se objevili v prvním díle. Své role si tak zopakují Mickey Rourke, Clive Owen, Jessica Alba, Jaime King, Rosario Dawson a Bruce Willis. Ke zmíněným se pak přidají „nováčci“ Jamie Chung (Sucker Punch) a Dennis Haysbert (senátor/prezident z 24 hodin). Jednání údajně probíhají i s Joshem Brolinem, který s Rodriguezem spolupracoval už na Planetě Terror.

Můžeme tedy poděkovat Robertu Rodriguezovi (a vlastně i Johnny Deppovi), že spatříme Josepha Gordona-Levitta v očekávaném pokračování ryze komiksového „města hříchu“. Uvidíme, jestli přijatých nabídek bude přibývat, nebo se naopak budou kupit další a další odmítnutí. Každopádně pro ty, kdo mají rádi festivaly nezávislých filmů, zvláště pak ten největší Sundance, je tu ještě jedna zpráva týkající se Gordona-Levitta. Charismatický herec totiž bude průvodcem večera předávání cen, což je de facto vrcholem celé akce, která bude probíhat ve dnech 17.-27. ledna tohoto roku v Park City v Utahu…

Foto: Warner Bros.