Katee Sackhoff další tvrďačkou v ženském Expendables!

11.10.2012 at 16:44  •  Posted in Novinky by

O Expendables se toho namluvilo dost a po vyvedené dvojce se hned začalo spekulovat o zpestření, které vymyslí Sylvester Stallone pro další díl. Omílat pořád dokola to stejné jen s mírnou variací by přeci jen nemělo smysl. Jedním ze zajímavých nápadů, který by ovšem úplně vyřadil ze hry alfa samce, bylo natočení ženské verze.

 

Byť to příliš pravděpodobně nevypadalo, všechno se nakonec konat asi bude, což se potvrdilo před měsícem oznámením první členky party, Giny Carano (Zkrat). Na další jméno jsme moc dlouho nečekali, možnost ukázat se dostane i oblíbenkyně fanoušků seriálu Battlestar Galactica Katee Sackhoff

 

RECENZE filmu Expendables: Postradatelní

Adekvátní členka týmu?

 

Myšlenka natočení ženské variace Expendables se vznášela v hollywoodských kuloárech už po promítání prvního dílu Stalloneho eposu. Vypadalo to spíš jako zbožné přání fanoušků než o reálnou možnost. Je třeba poznamenat, že nápad zněl skutečně trochu divoce, nicméně producent Adi Shankar (Mezi vlky, Dredd 3D) ukázal, že má odvahu a rozhodl se ambiciózní projekt uskutečnit.

Jako první naverboval zhruba před měsícem bývalou zápasnici MMA a hvězdu Zkratu (2011) Ginu Carano, kterou si nedočkavci mohou vychutnat už příští rok v Rychle a zběsile 6. Byť se jedná o půvabnou a jistě drsnou dámu, bylo její angažování přijato trochu s rozpaky. Přeci jen se očekávala zvučnější jména, která by odrážela filosofii Expendables. Zkrátka Gina Carano není Sigourney Weaver, ani Pam Grier. O to více se hledělo kupředu k dalším posilám.

Ani tentokráte jsme se však nedočkali akční legendy. K týmu kolem Shankara totiž přibyla dvaatřicetiletá Kathryn Ann Sackhoff, která je známější spíše pod jménem Katee Sackhoff. Jistě zajímavá volba, ovšem čekalo se trochu něco jiného.

 

Kdo vlastně je Katee Sackhoff?

 

Jestliže neznáte jméno Katee Sackhoff, tak se asi příliš stydět nemusíte. Ve výhodě jsou snad jen fanoušci seriálu Battlestar Galactica, ve kterém herečka ztvárnila nerudnou vesmírnou bojovnici se sklony k alkoholismu Karu „Starbuck“ Trace. Katee Sackhoff však stála před poměrně obtížným úkolem. Seriál je totiž remakem verze z konce osmdesátých let, kde nebyla Starbuck žena, ale muž a blonďatá herečka musela ukázat, že producenti neudělali chybu, když postavě „změnili pohlaví“.

Nakonec se jednalo o tak obdivuhodný výkon, že ji vzali na milost dokonce i skalní příznivci původní série. Ocenění na Saturn Awards si tedy určitě zasloužila. Vedle Battlestar Galactica však příliš štěstí na role neměla, tudíž za zmínku by snad stála pouze rolička v Halloweenu: Zmrtvýchvstání (2002) a kraťounkém seriálu o osmi dílech The Bionic Woman (2007). Katee Sackhoff však ještě není rozhodně stará a zdá se, že právě nyní přišla její chvíle, kdy může ukázat, co umí. Příští rok totiž bude k vidění ve třetí (zatím nepojmenované) části Riddicka, což v kombinaci s ženskými Expendables vypadá na růžovou budoucnost. Je však pouze na rodačce z Portlandu, jestli tuto šanci popadne za pačesy.

 

Jak to tedy bude s ženskou variací Expendables?!

 

Ačkoliv si asi drtivá většina nadšenců do akčňáků přála někoho známějšího, než je Katee Sackhoff, musíme si přiznat, že casting může dopadnout všelijak. Nikdo totiž naplno neřekl, že by se mělo doslova jednat o „ladies“ verzi Expendables, takže Stalloneho nostalgická řežba nemusí být nutně tak úzce spjata s myšlenkou filmu producenta Adi Shankara.

Projekt má být založen na scénáři od Dutche Southerna, který za sebou nemá zatím žádnou stopu, ale jedná se údajně o jednoho z nejnadějnějších talentů Hollywoodu. Ani sám Southern nemluvil o nějakých vazbách s Expendables, cílem je prý film, který ukáže skutečnou ženskou sílu ve formě krásných žen a bude tedy něco jako pravý opak parodicky vyznívajících Charlieho andílků.

Tak či onak mlžení o tom, jestli bude Shankarův projekt vystavěn na přehlídce all-stars akčního filmu, minimálně marketingově dobře funguje. Naděje na sraz dámských legend v jednom snímku je totiž dozajista velkým lákadlem…