Marvel se zajímá o Carreyho a Sandlera

26.1.2013 at 13:29  •  Posted in Novinky by

Možná jste si stejně jako já mysleli, že nikdy neuvidíte jména Jima Carreyho a Adama Sandlera ve stejné větě s komiksovým gigantem Marvelem.

Mnohdy se však stanou dosti bizarní události a i tento zdánlivý nesmysl se může stát skutečností. Zanedlouho začne totiž natáčení Guardians of the Galaxy a většina rolí ještě čeká na obsazení. V souvislosti s tím se začalo mluvit o této, především komediální, dvojici, kterou by údajně rád ukořistil filmařský tým okolo chystané komiksového hitu…

RECENZE filmu I love you Phillip Morris

Casting na Star-Lorda má tři nová jména

Casting na chystaný marvelovský projekt Guardians of the Galaxy začal před necelými dvěma měsíci a za tu dobu už zaznělo poměrně hodně jmen, přičemž se samozřejmě nejvíce řešilo obsazení Petera Quilla (Star-Lorda), který je vůdcem Strážců.

Adepti se doposud hledali mezi Joelem Edgertonem (Gawain/Král Artuš), Jackem Hustonem (Royce King II/Twilight sága: Zatmění), Jimem Sturgessem (Adam Ewing atd./ Atlas mraků), Leem Pacem (Thranduil/Hobit), Eddiem Redmaynem (Colin Clark/Můj týden s Marilyn), Garrettem Hedlundem (Sam Flynn/Tron: Legacy), Jamesem Marsdenem (Scott Summers alias Cyclops/X-Men), Sullivanem Stapletonem (Jack Whalen/Gangster Squad – Lovci mafie), Josephem Gordonem-Levittem (Arthur/Počátek), Zachary Levim (Chuck Bartowski/Chuck), Michaelem Rosenbaumem (Lex Luthor/Smallville) a Johnem Krasinskim (Jim Halpert/Kancl).

Seznam je skutečně dost obsáhlý, ačkoliv jsou už někteří, jako Joseph Gordon-Levitt, ze hry venku. Podle serveru Latino-Review si však můžeme doplnit vzniklé mezery dalšími třemi jmény! Na casting totiž dorazil i Wes Bentley (Seneca Crane/Hunger Games), Chris Lowell (Stuart Whitworth/Černobílý svět) a Cam Gigandet (James/Stmívání). Ať už nakonec roli získá kdokoliv, evidentně se vybírá především mezi talenty, které mají potenciál stát se velkou hvězdou. Neloví se tedy zrovna v osvědčených vodách a pro většina kandidátů se může jednat o jejich nejvýznamnější počin dosavadní kariéry.

Marveláci Jim Carrey a Adam Sandler

Jelikož se zdá, že postavu vůdce Star-Lorda neobsadí herec první velikosti, logicky se řeší, jak nalákat diváky. Asi nejsnazší možností bývá akvizice nějaké hvězdy do vedlejší/epizodní role, což je ekonomické a navíc si může distributor uvést známé jméno na různé prospekty a plakáty. Proto se asi v Marvelu rozhodli sáhnout po Jimu Carreym, který se osvědčil jako Hádankář v Batmanovi navždy (1995).

Nic samozřejmě není ani zdaleka jisté, ale co je pravděpodobné, že Carrey by se ve filmu fyzicky neobjevil a ujal by se pouze role dabéra jedné z postav. V současné chvíli už víme, že digitálně budou vytvořeni Groot a Rocket Racoon, takže si můžete vybrat, zda by byl Carrey lepší humanoidní strom či vzteklý mýval. Jim Carrey však není jediným komikem, který byl osloven. Ještě podivnější je zpráva, která hovoří o Adamovi Sandlerovi, jenž by měl také fungovat jako dabér. Jeho hlas bylo možno naposledy slyšet u Drákuly v Hotelu Transylvánie (2012), ale rok předtím si střihnul i opičáka Donalda v Ošetřovateli s Kevinem Jamesem.

Může se také stát, že nebudou angažování oba herci, ale pouze jeden z nich, takže fanoušci jsou opět udržováni v napětí, ke komu se misky vah nakonec přikloní. Pravdou ovšem je, že další variantou bude obsazení úplně někým jiným, což vzhledem k trochu zmatené situaci okolo Star-Lorda může být bohužel klidně možné. Guardians of the Galaxy začne James Gunn natáčet v Londýně už toto léto, takže se čas docela rychle krátí, nicméně režisér je údajně stále v klidu a žádný tlak nepociťuje. Film vstoupí do kin podle nynějších plánů 1. srpna 2014.

Foto: Walt Disney