Mimozemšťan ALF se vrátí z důchodu!

10.8.2012 at 17:30  •  Posted in Novinky by

Jak se zdá, Hollywood nehodlá přestat s drancováním hrobů osmdesátkových hitů. Někdo může podotknout, že tvůrcům už docházejí nápady, když musí přistupovat k těmto krokům a asi by měl pravdu.

 

Na druhou stranu kříšení prověřených snímků je pravděpodobně to, co si diváci přejí. Tento fakt bezesporu přispěl k velice slušným komerčním úspěchům Transformers (původně animovaný seriál z roku 1984), G. I. Joe (taktéž animovaný seriál z roku 1985) či 21 Jump Street (původně seriál s Johnny Deppem z roku 1987). Před pár měsíci se potvrdilo natáčení remaku Čísla 5 žije, zatímco před několika dny se pro změnu objevila zpráva o reinkarnaci Vládců vesmíru (nejdříve animovaný seriál z roku 1983, posléze v roce 1987 hraný film s Dolphem Lundgrenem). Idea přetáčet filmy sahající pod rok 1990 se tak stále evidentně filmařů drží.

Chlupatý ufoun hlásí comeback

Opravdová perlička začala však prosakovat v tomto roce už dříve, kdy se rozpovídal Paul Fusco. Prohlásil, že hledá nápady pro zfilmování další legendy z osmdesátých let. Pokud by vám jeho jméno nic neříkalo, tak vězte, že se jedná dabéra a loutkáře, který poprvé v roce 1986 rozpohyboval zrzavého chlupáče Gordona Shumwaye, který však do podvědomí všech vstoupil jako Alf (Astronomická létající forma).

V důsledku posledního Alfova krachu, který byl spojen s jeho talk show z roku 2004, kdy se odvysílalo pro nezájem pouze sedm epizod, se předpokládalo, že to byl od Paula Fusca pouze výkřik do tmy. Veškerému šuškání však udělalo přítrž studio Sony Pictures Animation, které odkoupilo na Alfa práva a podepsalo smlouvy s Paulem Fuscem a jeho spolupracovníkem Tomem Patchettem, kteří mimo jiné budou plnit funkci producentů. Třetím do party se má stát Jordan Kerner, který financoval už několik filmů, které měly původ v minulosti (Šmoulové, Král džungle, Inspektor Gadget). Výkonnými producenty se pak mají stát Kenneth Kaufman (Alf versus U.S. Army alias Project: Alf) a Ben Haber (Šmoulové).

Využije Alf služeb digitální animace?

A co je o chystaném filmu o Alfovi známo? Moc toho skutečně není. Jisté je snad jen to, že se bude jednat o stejný mix počítačové animace a živé akce, jaký mohli vidět diváci například v již zmíněný Šmoulech z loňského roku. Spolehnout se také dá na to, že Alfa opět namluví John Fusco.

Právě podle Fusca se hodí Alf do dnešní doby ještě více než dříve, protože svět se za těch dvacet let natolik změnil, že poskytuje více prostoru k mimozemšťanovým promluvám. Zároveň slibuje, že bude film pojat svěže a že nebude kopírovat původní seriál z let 1986 až 1990. Trochu si však protiřečil ve chvíli, kdy přednesl nápad Alfa opět umístit do nějaké rodiny a konfrontovat ho s dnešním světem.

Jestliže se najde někdo, kdo populárního mimozemšťana nezná, tak stačí jen říct, že sitcom vycházel právě z faktu, že Alf ztroskotal u „průměrné“ americké rodiny Tannerů. Ta musela neustále čelit výstřelkům tohoto vlezlého tvora, jakožto i strachu z prozrazení jejich nového přítele. Ještě v devadesátých letech způsoboval hotové šílenství a nebylo nikoho, kdo by ho neznal. Dokonce i Marvel svého času přispěchal se svou troškou do mlýna, když vytisknul padesát dílů komiksu o mimozemšťanovi se zálibou v pojídání koček.

Další renovace klasických seriálových hrdinů

V případě Sony Pictures Animation se nejedná o první (řekněme to nahlas) šokující krok. Už dříve slavnostně ohlásilo, že hodlá vypustit do světa Pepka námořníka 3D, jehož režii svěřila Genndymu Tartakovskému (4. října u nás vstoupí do kin jeho Hotel Transylvánie). Stejně jako Pepek je Alf dosti odvážným krokem, neboť mánie po něm už dávno vychladla. V naší zemi mu může však pomoct fakt, že není tak dlouho, co jsme ho naposledy mohli spatřit na televizních obrazovkách (včetně letošní reprízy). Jestli je ale Alf stále dostatečně atraktivní a jestli mu neuškodí moderní kabátek, to je už otázkou budoucí…

Tags: