Marvelovští Guardians of the Galaxy zahájí misi v srpnu 2014

6.7.2012 at 21:03  •  Posted in Novinky by

Marvel se v současné době veze na vlně filmových úspěchů. Byť se snaží DC Comics kontrovat Batmanem a Supermanem (Man of Steel), top je momentálně první zmíněné komiksové vydavatelství. Přeci jen na slávu Ligy výjimečných (2003) a Strážců (2009) padlo už něco prachu a světu teď vládne Iron Man, Thor, Captain America a zbytek týmu Avengers.

 

Jelikož v Marvelu nejsou žádní hlupáci, rozhodli se kout železo, dokud je žhavé, a sypat jednu adaptaci za druhou. Titulky novin a webových magazínů plní každou chvíli spekulace, co se rozhodne komiksový gigant zfilmovat. Nejhlasitěji se patrně mluvilo o peckách Stana Leeho, jako je Ant-Man či Černá vdova, nicméně rybník jim zatím vypálila partička z pera Gena Colana a Arnolda Drakea s názvem Guardians of the Galaxy. Velký Stan tak výjimečně nedostal přednost.

Na podzim, tedy několik měsíců potom, co příští rok v létě vlétne do kin Iron Man 3, se můžeme těšit na nového Thora. Vydání ve třetí čtvrtině roku je nemalým překvapením, neboť se bude jednat o první film od Marvelů, který nepůjde do kin v hlavní letní vlně. Pravděpodobně se jedná o test, zda je možné se vydat směrem odvážnějších termínů vydání. Dalším pokusným králíkem se stane pravděpodobně i Captain America 2, který je předběžně plánován na jaro 2014.

Marvel se tak konečně odvážil spoléhat na popularitu své tvorby, a tak bude konečně možné vidět v jeden rok více snímků z jeho dílny, aniž by byly nalepeny na sebe. Když bychom měli shrnout natáčecí plány, tak na Iron Manovi 3 se už tvrdě pracuje, zatímco Thor 2 se dočká až za měsíc a Captain America dokonce až koncem roku. Před pár dny se objevily zprávy, že Marvel chystá pustit 16. května 2014 do kin u nás nepříliš známou skupinku superhrdinů Guardians of the Galaxy. Zaplnili tak mezeru v plánu, která dosti dráždila fantazii fanoušků.

Snad i z důvodů toho, že se chtěl vyhnout bezprostřední konkurenci, rozhodl se nakonec Marvel přesunout datum vydání až na 1. srpna 2014. Původně totiž měli Guardians of the Galaxy následovat pouhé dva týdny po The Amazing Spider-Man 2, což by patrně nesvědčilo ani jedné straně. Novější datum však skýtá další riziko, neboť film by měl následovat pouhé dva týdny po pokračování X-Men: První třída.

RECENZE filmu X-Men: První třída

Pro Ant-Mana, Černou vdovu či snad dokonce Hawkeyeho tak zbývá v roce 2014 pouze datum 27. června, které si Marvel Comics vyčlenil pro svou další komiksovou adaptaci. Jedná se však o den mírně řečeno rizikový, protože mají do kin v tu chvíli vrazit Transformers 4, což je vydatná konkurence. Je tak více než možné, že se určí jiné datum. Lze však odhadovat, že oním vítězem souboje o vlastní film bude Ant-Man, jehož zkušební verzi natočil Edgar Wright (Soumrak mrtvých, Scott Pilgrim proti zbytku světa). Očekává se, že by se tento „pokus“ mohl promítat již tento víkend na Comic-Conu v San Diegu. Pakliže se bude prezidentovi festivalu Kevinu Feigeovi líbit, ujme se jeho produkce a bude téměř jasné, že film s Mravenčím mužem bude. Kevin Feige je totiž producentem, který má na starosti právě komiksové adaptace, zejména pak z dílny Marvelu.

Guardians of the Galaxy ve zkratce

Ochránci vesmíru, jak by se dal do češtiny přeložit jejich název, operují v daleké budoucnosti, konkrétně v 31. století. Skupinu hrdinů dal dohromady Star-Lord (lidsko-mimozemsko-kyborgský hybrid), který tak chce chránit galaxii a předcházet krizím. Skupina čítá i se Star-Lordem 13 členů, z nichž brzy odejdou Adam Warlock (robot stvořený jako ideál člověka) a Martyr (známá i jako Phyla, dcera Captaina Marvela, ochránce Země). Dalšími členy jsou Bug (humanoidní brouk), Cosmo (telepatický vesmírný pes z Ruska), Drax the Destroyer (něco jako zombie), Groot (humanoidní strom), Rocket Raccoon (mýval, expert na zbraně), Jack Flag (bývalý parťák pro Kapitána Ameriku, supersilný dobrodruh), Moondragon (chladnokrevná žena, která ovládá telekinezi a telepatii), Gamora (nájemná vražedkyně, která si vysloužila pověst nejsmrtonosnější ženy ve vesmíru), Mantis (bojovnice, která prošla největším množstvím skupin superhrdinů ve světě Marvelu) a Major Victory (se Star-Lordem vůdce Guardians of the Galaxy, nosí legendární štít Kapitána Ameriky). Ve filmu se patrně neobjeví všechny postavy a slíbeni jsou zatím jen Star-Lord, Drax the Destroyer, Gamora, Rocket Raccoon a Groot. Protivníky v boji mohou být Badoons, Cardinals, Defenders of The Realm, Inhumans, The Many-Angled Ones, Revengers a mnoho dalších.