Pohne už konečně Sylvester Stallone se sci-fi Hunter?

23.9.2012 at 16:52  •  Posted in Novinky by

Sylvester Stallone se momentálně hřeje na výsluní, a to především díky Postradatelným. Testosteronová akce se u diváků stala opravdu velice oblíbenou a Sly si tak může mnout ruce. Nyní se však zdá, že by se mohl vrátit ke sci-fi žánru, který si už vyzkoušel například v Demolition Manovi. Tentokrát by se mělo konečně jednat o dlouho očekávanou adaptaci knihy Jamese Byrona Hugginse s názvem Hunter!

 

RECENZE filmu Postradatelní

Sci-fi není neznámou pro Sly

Ačkoliv si Sylvestra Stalloneho diváci spojují hlavně s Rambem a Rockym, v jeho bohaté kinematografii se objevily i sci-fi, ve kterých se tento svalovec neztratil. Řeč je samozřejmě o Demolition Manovi, kde si zahrál probuzeného policistu z hibernace, který v roce 2032 chytá šíleného zločince. Druhým zářezem v rámci žánru byl Soudce Dredd (1995), který však přes solidní výpravu poměrně propadl. Sly se tedy rozhodl s tímto druhem filmů seknout a věnovat se klasice.

Nemělo se však jednat o trvalý ústup od filmů se sci-fi prvky. Před třemi lety se hodně spekulovalo o dalším díle Ramba (už pátém), který měl nést název Rambo V: The Savage Hunt. Na tom by snad nebylo nic neobvyklého, kdyby nepadla zmínka o genetickém supervojákovi. Stallone měl totiž v plánu skloubit Ramba s knihou Hunter od Jamese Byrona Hugginse (na kterou vlastní práva). Ve výsledku tak měl John Rambo vést tým black ops, který měl za úkol chytit geneticky vytvořeného supervojáka, který utekl z laboratoří. Supervoják je slabý na duchu, ale za to dokáže precizně přežívat a má neuvěřitelnou sílu a schopnosti. Nařčení, že se to až příliš podobá Univerzálnímu vojákovi, se však Stallone bránil.

Dlouhotrvající zájem o adaptaci

Fanoušci nebyli zrovna nadšeni, že se samotný jejich idol rozhodl prznit klasiku, a dávali to dost najevo. Možná i proto se rozhodl Sly od projektu ustoupit a soustředit se na něco jiného. Myšlenka natočení filmu podle Huntera mu však hlodala v hlavě a 12. listopadu 2009 prohlásil, že se chystá tento plán jednou uskutečnit. Dost nekonkrétní informace nenaplňovala nikoho očekáváním, tudíž se brala s nadhledem. Nyní však přišla nečekaně zpráva, že by snímek nakonec přeci jen mohl dopadnout.

Zápletka by měla zůstat stejná, jako v prototypu Ramba V, snad se dá jen upřesnit, že genetický voják putuje na jih od severního polárního kruhu, poblíž kterého stála laboratoř, kde byl vytvořen a ve které zlikvidoval všechny obyvatele. Lovec Nathaniel Hunter (Sylvester Stallone) je jediným, který ho dokáže vystopovat a zabránit mu v kontaktu s civilizací, kterou hodlá psychotický voják tyranizovat. Herec a režisér v jedné osobě už vlastní práva na adaptaci knihy dost dlouho, ale tentokráte se vše konečně rozhýbalo správným směrem. Není asi velkým překvapením, že americkým distributorem má být společnost Lionsgate, která si vzala všechny poslední Slyovi filmy. Stallone na sebe pak vezme všechny důležité úlohy, když se ujme scénáře, režie a samozřejmě i hlavní role. Zajímavě však také zní zpráva, že by měl být snímek ve 3D a nabitý speciálními efekty, na které si doposud Sylvester nijak zvlášť nepotrpěl.

Bude zvláštní pozorovat, jak si Sylvester Stallone s Hunterem poradí. Bude to dost velký skok od jiných jeho snímků z posledních let. Přeci jen se nesly především v duchu nostalgie, která na diváky působila. Dokonce ani The Tomb a Bullet to the Head by neměly od zaběhnuté „strategie“ odbočovat. Je však ovšem možné, že Sly zkrátka seznal, že i vydatné nostalgie se diváci časem přejí a budou chtít něco jiného. Nakonec po decentně sebeparodizujících Postradatelných 2 má možnost ukázat, že nepatří do starého železa a že je pořád tím tvrďákem, který s drsným výrazem zlikviduje kohokoliv, kdo se na něj jen křivě podívá.

Více o filmu The Tomb se Sylvestrem Stallonem