Megan Fox kamarádí s želvími ninjami!

24.2.2013 at 12:02  •  Posted in Novinky by

Krásná Megan Fox se zásluhou hrátek s Transformers stala jednou z nejžádanějších hereček internetu, ale ne tak docela Hollywoodu

 

.

Její vzestup přibrzdilo několik špatných výběrů rolí a trochu nevyrovnaná povaha. Megan Fox je zkrátka rebelka a to si můžete dovolit až ve chvíli, kdy získáváte jedno ocenění za druhým. Nyní se ale možná opět blýská na lepší časy, neboť se konečně usmířila s Michaelem Bayem, který ji vzal na milost rolí April O’Neil v chystaném filmu Želvy Ninja!

RECENZE filmu Transformers 3 /// RECENZE filmu Transformers: Pomsta poražených ///

Transformers a…nic

Nelze asi tvrdit, že kariéra Megan Fox po Transformers (2007) spadla na úplné dno, ale žádná velká sláva to také není. V režijní prvotině mladičkého Thomase Dekkera Whore (2008) byla sice největší hvězdou, ale zase nehrála zrovna zásadní roli. Ve filmu Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám se objevila po boku hvězd, jako je třeba Jeff Bridges, Gillian Anderson či Simon Pegg, nicméně romantická/komediální jednohubka nebyla také žádným hitem.

V roce 2009 se vrátila díky Transformers: Pomstě poražených opět do „své“ role Mikaely, ovšem v Jennifer’s Body – Bacha, kouše! (2009) se opět ukázalo, že je něco špatně. Půvabné Megan asi trochu stouplo sebevědomí, a tak poslala k ledu Michaela Baye a vrhla se do jiných projektů. Díky Krvi na křídlech (2010) se opět ukázala vedle superhvězd (tentokráte Mickey Rourke a Bill Murray), nicméně propadák způsobený bídným scénářem Mitche Glazera by nezastavil snad nikdo.

megan_fox_3

Na první pohled skvěle vypadající fantasy western Jonah Hex (2010) se mírně řečeno také příliš nepovedl a vedle Megan si patrně drbali hlavu i Josh Brolin, John Malkovich a Michael Fassbender. Občas šáhnout po roli ve špatném filmu se stává, ale pro Megan Fox tento několikanásobný přehmat znamenal, že si od té doby zahrála jen vedlejší role (Svobodný se závazky, Čtyřicítka na krku) a jednu cameo roli (Diktátor).

Spasitel Michael Bay a jeho Želvy

Jestliže může Megan Fox někomu poděkovat za to, že se vynesla až na hollywoodský vrchol, je to určitě Michael Bay. Nebýt jeho Transformers možná by se rodačka z Tennessee nikdy nedostala pořádně do podvědomí diváků. Pravdou je, že si tuto půvabnou herečku angažoval do svého snímku už dříve, když natáčel Mizery II (2003), ale ve sci-fi se skládacími auty dostala podstatně více prostoru. O to smutnější je tedy skutečnost, že se tato dvojce po pokračovaní Transformers (podtitul Pomsta poražených, 2009) rozhádala. Asi jen Optimus Prime ví, co se tenkrát stalo, nicméně se dlouhou dobu zdálo, že se už nikdy nedají dohromady.

megan_fox_transformers_4

Možná by se dal Bay nazvat měkkotou, ale rozhodl se nakonec dát divoké Megan Fox ještě šanci. Příští rok má jít totiž do kin jeho vysněný projekt Želvy Ninja a populární producent se rozhodl své oblíbenkyni darovat roli nejvýznamnější ženské postavy, April O’Neil. Režii filmu má sice na starost Jonathan Liebesman (Světová invaze, Hněv Titánů), ale toto rozhodnutí bychom patrně měli spíše přičítat Bayovi. Když už nic jiného, tak se tím pojistí návštěva kina náctiletými kluky, kteří dychtí po vnadách, které jim může Megan Fox nabídnout.

Bayovi hrátky s želvami

Ačkoliv na scénáři v posledních fázích pracovali Josh Appelbaum a André Nemec (oba Mission: Impossible – Ghost Protocol), původní „nástřel“ provedl sám Bay. Nutno podotknout, že se klasicky pustil do poměrně odvážné věci, když po takřka třiceti letech jejich existence pozměnil původ legendárních Želv. Od začátku se totiž bralo jako jasná věc, že se zrodily díky mutaci, nicméně Bayovi to asi přišlo málo zajímavé, a tak z želváků udělal rovnou návštěvníky z vesmíru.

Zastánce klasiky neuspokojí ani forma, jakou mají záporáci. Má se jednat o vojenskou skupinu, která je vedena plukovníkem Schraderem. Pár fanoušků si stále drží naději, že se jedná o jinak pojmenovaného Shreddera (česky Trhače), ale příliš to na to nevypadá. Populární postava Casey Jonese, jenž v hokejové masce pomáhal chránit město, se taky přetransformovala – stal se z něj osmnáctiletý hlídač v nábytkárně, který je zároveň amatérským hráčem hokeje.

Snímek se bude točit hlavně mezi vztahem Caseyho a April, zatímco Želvy Ninja budou spíš fungovat jako „posouvači děje“. Slabou náplastí tak snad může být jen fakt, že se objeví Rocksteady a Bebop. Naopak další ránou do slabin fanoušků je absence mistra Třísky, který asi nezapadal do plánu počítajícího s mimozemským původem želv milujících ninja styl.

Casting z části hotov

Vedle Megan Fox můžeme v Želvách Ninja počítat i s přítomností Seana Astina (Pán prstenů – Sam, dabér Raphaela), Grega Cipese (Rychlí a zběsilí – Dwight, dabér Michelangela), Jasona Marsdena (Krok za krokem – Rich, dabér Donatella) a Jesseho McCartneyho (Černobylské deníky – Chris, dabér Leonarda). To je prozatím vše, co se castingu týče. Koneckonců ty nejdůležitější role jsou obsazeny. Želvy budou digitálně snímány, takže zde herecké výkony nemá smysl řešit.

Zajímavé ovšem bude sledovat, kdo obsadí role Caseyho Jonese a plukovníka Schradera. Prozatím však můžeme zapojit fantazii a představit si, jak asi bude do své role April O’Neil zapadat Megan Fox…

Foto: Paramount Pictures

Tags: