Naše planeta v ohrožení! Strážci vesmíru míří na filmová plátna

6.10.2014 at 23:43  •  Posted in Novinky by

Jason, Billy, Zac, Kimberly a Trini. Vzpomínáte? V devadesátých letech na televizní obrazovky udeřila tato morfující skvadra. Jedni je milovali, druzí nesnášeli, všichni je však znali. Společnost Lionsgate se rozhodla do této značky investovat peníze a v červenci rok 2016 se můžeme těšit na celovečerní film.

 

Premiéra je ještě poměrně daleko, a tak informací není mnoho. Snímek se má koncepčně držet původního seriálu, podrobnosti jsou však zahaleny galaktickou mlhovinou. Jisté je prozatím to, že scénáře se ujala dvojice zkušených scénáristů – Ashley Miller a Zack Stenz. Ti pracovali např. na snímku X-Men: První třída nebo na Thorovi. Výkonným producentem měl být Roberto Orci, který stojí za snímky Star Trek nebo Transformers, ten však z projektu vycouval kvůli natáčení Star Treku 3, který přijde do kin přibližně ve stejnou dobu jako právě Strážci vesmíru. Co se týče herců, Růžového strážce by měla hrát Chloe Grace Moretz (Hit-Girl z Kich-Ass). Spekuluje se také o Liamu Neesovi v roli pantáty Zordona. V cameo roli se má také objevit Jason David Frank, který hrál Zeleného strážce v původním seriálu. V souvislosti s filmem ještě padla taková jména jako Liam „Hurikán“ Hemsworth nebo Jack Gleeson (Joffrey z Hry o trůny). Podle jmen to vypadá na typický, vysokorozpočtový, trikový letní blockbuster. Nechme se překvapit, jak to bude fungovat dohromady s mytologií Power Rangers.

Historicky se nebude vytvářet první celovečerní film Strážců vesmíru. V roce 1995 se dočkali Strážci vesmíru svého prvního filmu, ten se však stal totálním propadákem. Máme tu tak dědictví fenoménu, na nějž tvůrci v současnosti budou nuceni navazovat. O čem bude hlavní příběh? Dočkáme se čarodějnice Rity (v této souvislosti padlo jméno Meryl Streep) a morfeláků? Nebo se na scéně objeví nový padouch? A co samotní Strážci vesmíru? Zůstanou typizované postavy jako z předchozích seriálových sérií? Dočkáme se blonďatého vůdce, chytrého vědátora, sexy blondýny, a pro emancipační korektnost Afroameričana a Asiatky? Nebo se film bude řídit současným teenage trendem? Děti, které v devadesátých letech tento seriál sledovaly, jsou dnes ve věku kolem dvaceti až třiceti let, mohlo by se tedy jednat o nostalgický návrat a zaměření na tuto cílovou skupinu, díky čemuž by snímek mohl působit více dospěle. Je tu však také možnost, že se film změní pouze tak, aby odpovídal dnešní době, což by byla, podle mě, škoda. Otázkou zůstává, zda má šanci ještě prorazit, poté co úspěch slavily takové filmy jako Strážci galaxie nebo Pacific Rim. Mohou Power Rangers nabídnout ještě něco navíc? A pokud skutečně vyrazí do kin ve stejnou dobu jako Star Trek 3, jejich šance na komerční úspěch znatelně klesají.

Pokud se však film zbaví trikové jednoduchosti televizního seriálu (což by v dnešní době neměl být problém) a svéhlavé tuposti, má nakročeno dosáhnout stejné laťky jako jiné letní blockbustery. Doufejme, že potenciál nezůstane promarněn. 22. července 2016 znovu morfujeme.