Radcliffe, Depp a Mackie mají co na práci!

17.7.2012 at 20:51  •  Posted in Novinky by

Často se stává, že trvá dlouhé období, kdy neslyšíme (nečteme) skoro nic zajímavého, co se obsazení týče. Poté však zpravidla přijdou 2-3 zajímavosti najednou a člověku z toho může jít hlava kolem.

 

Tahle situace nastala právě nyní, kdy se objevily zprávy o nových rolích pro Daniela Radcliffa a Johnnyho Deppa. Jméno Anthonyho Mackieho snad nemá takový zvuk, ale role, kterou získal, je bezesporu zajímavá…

RECENZE filmu Harry Potter a relikvie smrti – část 2

Z Daniela Radcliffa už patrně nikdo nesmyje razítko Harry Pottera. Je to vůči němu ovšem dost nespravedlivé, protože už několikrát měl možnost ukázat, že kouzelník s brýlemi není jedinou rolí, kterou dokáže zahrát. Svůj um dokázal už před pěti lety, kdy velmi přirozeně ztvárnil roli Mapse v dramatu Prosincoví kluci (2007). Kritiky i diváky si ale naklonil až letos, kdy se objevil jako Arthur Kipps v hororu Žena v černém. Radcliffe zde především dokázal, že už není malý kluk a dokáže zahrát i mužnější role.

Nyní v něm patrně vypozoroval talent pro horory Alexandre Aja, který má na svědomí filmy jako Noc s nabroušenou břitvou (2003), Hory mají oči (2006), Zrcadla (2008) či Piraňa 3D (2010). Francouzský režisér se v současnosti chystá adaptovat knižní předlohu Joea Hilla s názvem Horns (u nás kniha vyšla pod názvem Rohy). Hill se narodil jako Joseph Hillstrom King a je synem slavného autora hororů a sci-fi Stephena Kinga. Talent má evidentně v krvi, protože obě vydané knihy, Černá krabice a Rohy, se staly okamžitě bestsellery, takže bylo jen otázkou času, kdy budou zfilmovány.

Radcliffe má ve filmu ztvárnit hlavní roli Iggyho Perrishe, který se přesně po roce, kdy přišel o svou lásku, probouzí se strašnou kocovinou. Větší šok pak ale přijde, když zjistí, že mu narostly přes noc rohy na čele. Mnozí ho za ďábla dávno považovali, tudíž se z něj stal i fyzicky. Iggy však brzy zjišťuje, že má i schopnosti, které ho mohou dovést ke zlu, které způsobilo smrt jeho milé. Alexandre Aja byl po přečtení skutečně nadšený a hodlá snímek podat jako konfrontaci hříchu (zločinu) a love story. Vyznít by to pak celé mělo jako temný fantasy thriller ve stylu Vrány (1994).

Wes Anderson prožívá skutečně příjemné léto. Do kin se totiž dostal před pár dny jeho nový film Až vyjde měsíc (s Brucem Willisem, Edwardem Nortonem, Harvey Keitelem…), který vzbudil nadšené ohlasy i v našich krajích. Pro Andersona to znamenalo velice slušných čtyřicet milionů dolarů na konto a pro film nálepku jednoho z artových hitů léta. V dobrém rozmaru se rozhodl oslovit velikého Johnnyho Deppa, který na nabídku bez dlouhých okolků kývl.

Anderson svůj chystaný snímek pojmenoval The Grand Budapest Hotel a vrátí se tak do známého hotelového prostředí, které využil už v Takové zvláštní rodince (2001). Zatím se neví takřka nic, kromě producentů Scotta Rudina a Stevena Ralese, kteří s Andersonem spolupracovali už dříve. Termín začátku natáčení zatím také není znám, ale předpokládá se, že se bude odvíjet podle toho, kdy Depp dokončí natáčení filmu od Gora Verbinského (Rango) The Lone Ranger. Zmíněný projekt byl prezentován na Comic-Conu v Disneyho panelu a vzbudil nadšené ohlasy, takže spolupráce Verbinski–Depp zatím funguje na výbornou. Natáčení The Grand Budapest Hotel ovšem pravděpodobně nebude bránit remake The Thin Man, který byl posunut na neurčito.

Jméno Anthonyho Mackieho asi málokdo dokáže někam zařadit, nicméně ve filmové branži se pohybuje už deset let. Poprvé dostal možnost se ukázat v 8. míly (2001), ale příliš prostoru nedostal. Rok poté se mihnul v Detektivech z Hollywoodu s Harrisonem Fordem a Joshem Harnettem, zlomový však pro něj byl až rok 2004. V tento rok totiž dostal poměrně zásadní roli v boxerském dramatu Million Dollar Baby, kde dokázal, že se může prosadit i vedle ostřílených herců, jako jsou Clint Eastwood či Morgan Freeman. Zásadní a možná i prozatím životní role přišla v roce 2008, kdy se objevil v kinech film Smrt čeká všude, kde dostal Mackie konečně příležitost ukázat se na delší dobu, než jen pár minut.

Nyní však před tímto Afroameričanem vyrostla ještě větší výzva. V souvislosti s letošním Comic-Conem, kde se řešil hlavně Ant-Man, Iron Man 3, Thor: The Dark World a Guardians of the Galaxy, se objevil i podtitul, který ponese nový Captain America. Do kin půjde film pod názvem Captain America: The Winter Soldier, a jak je z názvu patrno, superhrdinovi bude protivníkem sovětský vrah Bucky Barnes, který je znám pod kódovým označením Winter Soldier. Herec, který ho ztvární, zatím není znám.

RECENZE filmu Captain America: První Avenger

V komiksové adaptaci se však údajně objeví postava Sama T. Wilsona, který vystupuje pod pseudonymem Falcon. Wilson pracoval jako sociální pracovník v Harlemu během 60. let, když jej naverboval Red Skull. Ten poté použil Kosmickou kostku, která dala Wilsonovi moc komunikovat telepaticky s ptáky a ovládat je. Později jej přesvědčil Steve Rogers (Captain America), aby převzal identitu superhrdiny, jehož síla byla umocněná oblekem, který mu zároveň dovoloval létat. Falcon vlastnil primát jako první komiksový superhrdina tmavé pleti a několikrát se objevil jako jeden z Avengerů. Scenáristé Christopher Markus a Stephen McFeely se ostatně rozhodli provázat Falcona a Captaina Americu s organizací S.H.I.E.L.D., jež se projevila v Iron Manovi a Avengers. Navíc kolují zvěsti, že by ve filmu mohli vystupovat Hawkeye (Jeremy Renner) a Black Widow (Scarlett Johansson). Ať to bude jakkoliv, pro Anthonyho Mackieho se bude jednat o opravdovou výzvu.