Výjimka v překladu ovládla XIV. Filmový festival Fakulty informatiky

2.6.2014 at 17:50  •  Posted in Novinky by

Letošní Filmový festival Fakulty informatiky představil v režii skvělé moderátorské dvojice Dominiky Baníkové a Jakuba Tomiše snímky různých žánrů. Jednoznačné vítězství patřilo komediím.

 

V Brně se 15. května 2014 uskutečnil XIV. Filmový festival Fakulty informatiky. Na programu byly snímky různých žánrů od hororů, fantasy, přes romantické filmy, akční snímky, komedie, ale také animovaný film. Představilo se dvaadvacet snímků. Patnáct z nich bylo zařazeno do soutěžní kategorie. A jak dopadlo hlasování diváků a odborné poroty?

Výjimka v překladu na prvních místech

Diváci i odborná porota ocenili prvním místem snímek Výjimka v překladu, jehož autorem je Jan Pater. Příběh studenta Adama vtipně líčí jeho první den na Fakultě informatiky, kde se setkává s novými spolužáky, mluvící jakýmsi nesrozumitelným dialektem. Tím nesrozumitelným dialektem je slovenština. Zda mu ulehčí zvládnout situaci setkání s krásnou Slovenkou, se dozvíte v závěru této komedie.

„Dnes se tu promítala spousta skvělých filmů, vůbec jsem to nečekal,“ okomentoval své vítězství Jan Pater a uvedl, že film je inspirován skutečnými událostmi a dívka z filmu je jeho přítelkyní i ve skutečnosti.

FFFI_vyjimka_v_prekladu_2

Energy zabodoval jednoznačně u diváků a poroty

S dalším jednoznačným náskokem před ostatními snímky zabodoval u diváků snímek Energy, jehož autorem, režisérem a hlavním hrdinou je Matej Pavla. Ve filmu si také zahrál Wiliam Vilkolák, který se podílel i na tvorbě scénáře. Hlasováním odborné poroty si získal třetí místo. Komedie humorně vypráví o překážkách, které musí hlavní hrdina překonat při cestě za energy drinkem, který potřebuje ke své přípravě diplomové práce.

Třetí místo v diváckém hlasování získal animovaný snímek Patálie kocourka Ojocha Jakuba Špiříka.

Na druhém místě v hlasování odborné poroty se umístil akční snímek Fallen Angel, který vznikl v režii Jiřího Fabíka a Luboše Ondráčka. Tomuto zápasu mezi fotbalovým hráčem a padlým andělem nechyběly vydařené efekty.

Studenti nebyli jediní, kteří si letos odnášeli ocenění. Poprvé byl studenty předmětu Produkce audiovizuálního díla vybrán Filmový Bůh. Tímto titulem byl oceněn vyučující předmětu Základy filmové řeči a Produkce audiovizuálního díla, divadelní a filmový režisér Robert Král, pod jehož vedením řada snímků vznikla.

Foto: Martin Kacvinský / FFFI MU