Terminátor se vrátil, vrací a vracet bude

24.10.2014 at 20:06  •  Posted in Novinky by

Rodina Connorů je opět v nesnázích, neboť se již příští rok můžeme těšit na nového Terminátora s podnázvem Genisys.

 

Vpravdě ale zas tak nový úplně nebude, má se jednat o restart trilogie, tudíž budeme svědky starého Schwarzeneggera v novém hávu. Ano, účast Arnolda v roli T-800 je potvrzena, uvidíme, co ve svých letech s přispěním digitálních efektů dokáže. V roli Sarah Connor se poprvé představí Emilie Clarke, která si získala zástupy fanoušků jako paní draků Daenerys ze Hry o trůny, a Johna Connora si zahraje Jason Clarke, kterému přinesl první hlavní roli Úsvit planety opic.

Režíruje Alan Taylor, který se věnoval dříve spíš seriálům a teprve v nedávné době si připsal i celovečerní kus a hned v blockbusterové podobě pokračování Thora. Scénář napsal hitmaker James Cameron (režíroval Terminátora 1 i 2) spolu s Patrickem Lussierem (režíroval např. Drive Angry) a Laetou Kalorgiis, která se podílela na scénáři k např. Noční hlídce nebo Prokletému ostrovu.

Samotný děj filmu není ještě odtajněn (už samotný název je záhadou – jde o nějaký „genetický systém“?). S přihlédnutí ke stáří herců hlavních postav se počítá hodně s cestováním časem a více příběhovými liniemi, objevit se má i mladší verze T-800. Nebude se tedy jednat pouze o kopii prvního dílu (uf!). Skepse však vzbuzuje rating filmu, který je přístupný od 13 let, tudíž můžeme zřejmě na nějaké brutální scény zapomenout.

Doufejme, že se nebude jednat pouze o nostalgické připomenutí předchozích dílů nebo o marketingový tah a film nabídne úctyhodnou podívanou minimálně ve srovnatelném měřítku s předchozí klasikou. Odpověď, zdali se tato přání splní, najdeme v českých kinosálech 9. července roku 2015. Pokračování je pak naplánováno hned na 18. května 2017, respektive červenec 2018, to aby studio stihlo vydolovat z licence co nejvíc peněz. Snad budou mít co vyprávět.