Bollywoodský festival – mix romantiky, akce a humoru

12.10.2019 at 09:01  •  Posted in Festivaly, Svět filmu by

Co nabídne letošní přehlídka bollywoodských filmů v Praze?

 

   17. ročník Festivalu bollywoodského filmu se od 17. do 20. října opět představí v pražském kině Světozor. V letošním roce vrcholí oslavy 150. výročí narození Mahátmy Gándhího a festival se také přidává k oslavám a věnuje část svého programu tomuto velikánovi indické historie.

    Přehlídka chce dokázat, že žánrově je indická tvorba rozmanitá. Svalnatý Salman Khan se po boku krásné Katriny Kaif představí v akčním filmu Bharat, klasické romantické drama reprezentuje šarmantní Madhuri Dixit s filmem Kalank/Skvrna (viz foto). Dev Patel, známý především z Milionáře z chatrče (2008), diváky tentokrát provede dramatem podle skutečné události Hotel Mumbai, uhrančivý Hrithik Roshan povypráví o životě nadaného matematika v životopisném filmu Super 30 a legendární Amitabh Bachchan odhalí kriminální zločin jako Badla/Neviditelný host.

Kalank/Skvrna

   Především mladé diváky pak určitě přitáhne rapující Ranveer Singh s talentovanou Aliou Bhatt jako Gully Boy: Kluk ze štrýtu a hned ve dvou filmech se objeví Ayushmann Khurrana – v komedii Badhaai Ho/Nikdy nevíš a v krimi thrilleru plném neočekávaných zvratů Andhadhun/Temná melodie. V neposlední řadě se zavzpomíná na již zmíněného Gándhího s oscarovým Benem Kingsleym v hlavní roli stejnojmenného historického dramatu. 19. října navíc proběhne tradiční Bollywood party ve Futurum Music Baru na Smíchově.

   Více informací najdete na webu přehlídky. Vstupenky jsou již k prodeji.