Filmový festival studentů informatiky v Brně chce pohnout obrazem

14.5.2017 at 13:23  •  Posted in Festivaly, Svět filmu by

Fanoušci krátké studentské tvorby by si měli do kalendáře poznamenat datum 17. května 2017.

 

   Po zkušenostech z minulého roku přivítá soutěžní snímky brněnského filmového festivalu rovněž Univerzitní kino Scala. Letos bude k vidění okolo tuctu nových studentských filmů a také několik překvapivých bonusů. Ročník nese motto „POHNI OBRAZEM“ a pořadatelé očekávají návštěvnost okolo jednoho tisíce diváků. Přehlídka si opět klade za cíl překročit hranice Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a rozmanitými počiny oslovit širší diváckou obec. K tomu přihlíží i soutěžní sekce, do které se nepřihlašují už jen studenti zmíněného oboru. K vidění bude celkem 15 snímků, z toho 12 soutěžních.

 

   Festival zůstává v režii studentů, kteří sami nejen natočili dostatek filmů, ale také vytvořili celou grafickou stránku, kontaktovali sponzory a partnery, nachystali web, natočili upoutávku či připravili moderátorské vstupy. Přehlídka startuje 17. května v 19:30 hodin pod záštitou děkana FI Jiřího Zlatušky a primátora Brna Petra Vokřála, a to hned na dvou místech – kromě Univerzitního kina Scala také přímo na fakultě.

   Na závěr večera proběhne hlasování o nejlepší snímek ve formě divácké ankety a předání věcných cen sponzorů jejich zástupci a odbornou porotou. Více o tom, jak pohnout obrazem, je k přečtení na oficiální stránce nebo na Facebooku akce.

Podívejte se na vítěze minulého ročníku:

 

Foto: Filmový festival Fakulty informatiky MUNI

Moviescreen je mediálním partnerem festivalu.