Listopad 2014: filmy na DVD a Blu-ray

15.11.2014 at 11:36  •  Posted in DVD, Svět filmu by

V listopadu míří do domácích kin několik klasik: Requiem za sen, Amores perros nebo Gauneři, ale také letní blockbustery Transformers: Zánik, Jak vycvičit draka 2 či Úsvit planety opic.

 

Dovolená za trest – Sandlerovo domácí video z dovolené v Africe

Drew Barrymore a Adam Sandler se opět setkávají v romantické komedii. Nestačilo jim to jednou v Písni pro nevěstu ani dvakrát v 50x a stále poprvé, a tak vytvořili ústřední dvojici již potřetí, tentokrát v Dovolené za trest. Bohužel za trest nebude jen dovolená, ale to bych předbíhal.

Po nepovedeném rande naslepo se Jim (Adam Sandler) a Lauren (Drew Barrymore) spolu vydávají shodou okolností na dovolenou do Afriky pro zamilované páry. Jim se svými třemi dcerami a Lauren se svými dvěma syny předvádějí tradiční „sandlerovské“ taškařiny, které překypují více trapností než humorem. Scénář by napsal i bezruký houslista a nepřichází s ničím, co by Dovolenou za trest vytáhlo z propastných hloubek filmařského dna. Okořenit film v pozitivním slova smyslu nedokážou ani černoši tancující pseudosvůdné tance.

Režisér snímku Frank Coraci (Cesta kolem světa za 80 dní; Klik – život na dálkové ovládání) se snaží využívat prostředí Jihoafrické republiky na maximum, v paměti však bohužel utkví maximálně jen souložící nosorožci, což je škoda.

Bonusy: –

V prodeji na DVD a Blu-ray od 5.11. 2014.

(1/10)

dvd_br_dovolena_za_trest

 

Princezna nevěsta – ještě jednu kapitolu dědo, prosím

V nové edici vychází dnes již klasická pohádka z roku 1987 Princezna nevěsta. Westley (Cary Elwes) je chudý čeledín a Buttercup (Robin Wright) je jeho šéfová. Oba se do sebe zamilují, v cestě jim však stojí Westleyova chudoba. Ten se tedy vypraví do světa vydělat si nějaký ten peníz, aby mohl uspořádat pořádnou svatbu. Cestou na něj samozřejmě čekají nástrahy a zkoušky, se kterými si však jako správný chasník poradí a prokáže tak svůj důvtip, sílu a šermířský um. Do cesty za Buttercup (nechápu, který rodič by své dítě pojmenoval Pryskyřník, chudák holka) mu však stále stojí princ Humperdinck (Chris Sarandon), který si Buttercup vyvolil také za svou nevěstu.

Jedná se o tradiční pohádku, kterou však zdobí několik zajímavých a neokoukaných prvků a tím nemyslím pouze hlavní hrdinku Buttercup v podání Robin Wright. Už jen samotná forma vyprávění je velmi zábavná, dědeček (Peter „Columbo“ Falk), a zároveň vypravěč, čte svému nemocnému vnukovi (Fred Savage) pohádku. A v průběhu děje do ní oba vstupují a komentují ji jako diváci.

Děj Princezny nevěsty je sice předvídatelný a klišovitý, ale což, takové pohádky přece jsou. Snímek navíc disponuje zábavnými a velmi dobře vykreslenými charaktery a chvílemi i sebeironickým scénářem. Princezna nevěsta je formálně podařený snímek, u kterého si na své přijdou děti i rodiče.

Bonusy na Blu-ray: Opravdová láska: rozhovory s Robem Reinerem, Cary Elwesem a Robin Wright, Fenomén Princezny nevěsty, Šermířské umění

Na DVD a Blu-ray vychází 19.11. 2014.

(7.5/10)

dvd_br_princezna_nevesta

 

Kurevská nakládačka – kozy v akci

Mamina z CIA Hel (Erin Cummings), psychopatka Camero (America Olivo) a naivní striptérka Trixie (Julia Voth) jsou tři roštěnky, co se ocitly uprostřed pouště a hledají zakopaný poklad. V retrospektivním vyprávění se dozvídáme, jak se tam dostaly, a jak se vlastně daly dohromady.

Příběh nemá smysl nějak více rozbírat, protože je zcela bezduchý, nelogický a vůbec o něj vlastně nejde. A o co tu vlastně jde? O prsa. Ano, více než tváře hereček jsou v záběru jejich výstřihy (samozřejmě v ultra zpomalených záběrech, aby je někdo náhodou nepřehlédnul), které jsou hlubší než Mariánský příkop. A ve stejném duchu je laděn celý snímek. V každé větě plus mínus tři sprostá slova, někdy jen celá věta vulgarismů, zřejmě pro nastolení pohotovější atmosféry. V Kurevské nakládačce se dočkáme všeho. Nechybí ruka na varlatech, lesbický sex a na řadu přijde i nějaké to domácí střílení. Perverznost, samoúčelnost a lacinost jsou tři nejcharakterističtější rysy celého filmu. Nejsmutnější na tom je, že je to tak schválně. Pokud patříte mezi cílovou skupinu třináctiletých pubertálních chlapců, tak si film zajisté užijete a pokud ne, tak nezoufejte, protože pro starší je tady mamina Hel.

Bonusy: –

Na DVD v prodeji od 19.11. 2014.

(1/10)

dvd_br_kurevska_nakladacka

  • Trailer Dovolená za trest
  • Trailer Princezna nevěsta
  • Trailer Kurevská nakládačka