Danny Ocean a jeho parta jsou zase zpátky v Las Vegas a Steven Soderbergh dokazuje, že i sázka na třináctku se vyplácí.
Tentokrát jsou vážně naštvaní. Proradný majitel hotelů Willy Banks podvedl jejich přítele Reubena Tischkoffa, který z toho zkolaboval a skončil na nemocničním lůžku s infarktem. Reuben se měl totiž stát Willyho společníkem v nově postaveném hotelu, jenže když došlo na rozdělování funkcí, Willy s ním podle svého obvyklého způsobu jednání jaksi nepočítal. A proto Danny Ocean svolává zpátky starou partu a rozhodne se Banksovi pomstít. Výsledkem je mazaný plán, jak během slavnostního premiérového otevíracího večera přivést na mizinu hotelové casino a připravit hotel o možnost ohodnocení prestižním oceněním Five Diamonds Award, na které si Banks dělá zálusk již po několikáté. Také vás zajímá, co se stane s casinem, když v něm necháte devět minut lidi jenom vyhrávat?
Třetí pokračování Dannyho parťáků bylo sázkou do loterie. Cesta do Evropy v druhém díle se jim nijak zvlášť nevydařila, a proto muselo jít v první řadě o záchranu cti. Což se povedlo hned po několika stránkách. Staré dobré prostředí amerického centra veškerých hazardních taškařic vrátilo tomuto filmu podstatnou dávku stylu. Přiznejme si, že George Clooney ve smokingu nejlépe vyniká právě na takovémto místě. Jeho herecký projev je příjemný a výborně zapadá do kolejí vyjetých prvním a druhým dílem. Obzvláště zábavné jsou sekvence, kde s Bradem Pittem rozebírá svůj oblíbený televizní pořad nebo když přemýšlejí, jak propracovaný bezpečnostní systém hotelu vytáhnout ze zásuvky. Co se týče ostatních herců, tak Brad Pitt je díky novým machovským sakům ještě rozkošnější než obvykle, a Matt Damon, který získá naprosto obludně obrovský nos, jistě zaujme nejednu kvantitativně zaměřenou ženu. Bernie Mac je v roli propagátora nové hry skutečně okouzlující a návrat Elliota Goulda do casina je skoro jako příjemný flashback.
Hlavním tahákem tvůrců je ovšem sám mistr tvrďáckých obličejů Al Pacino. Bohužel, tento mafián stříbrných pláten už je poněkud v letech, a tak jeho výkon místy působí poněkud hnilobně, nicméně má i své světlé body (ano, občas se jeho kmotrovská výhybka zase nahodí), a proto se dá shrnout do průměrného hodnocení. Al Pacinovi zdatně sekunduje půvabná Ellen Barkin, která je neintelektuálními velkofilmy dosud neposkvrněná, ovšem svou roli zvládá tak přesvědčivě, že se jeví poskvrněná až až. I to, že je ve filmu přítomna jako jediná žena, mu dává nový náboj. Scénář snímku není sice dvakrát originální, děj je jednoduchý a čitelný, minusem jsou snad jen časté „přeskoky“ mezi postavami a jejich kusé hovory, což může slabším povahám trochu zamotat hlavu.
Ani kamera protentokrát nenabídne žádný uchvacující pohled. Oproti tomu se ale povedla výprava, prostředí hotelu, kulisy, kostýmy, vše je detailně propracované a sladěné do jednoho celku. Kromě toho je ovšem největším důvodem, proč jít na Dannyho parťáky to, co je utváří a definuje – humor, svižnost a styl. Steven Soderbergh jim dodal to, co chybělo ve dvojce, a oživil zetlelé ostatky jedničky. A je to příjemný zážitek. Závěr: Důkaz, že třetí pokračování filmu se může celkem povést. Prostá, ale o to působivější jízda pro fanoušky a pokročilé.
- Total Recall - 16.8.2012
- Nebezpečná metoda - 26.1.2012
- Twilight sága: Rozbřesk – 1. část - 17.11.2011