Boldly Gone – do nekonečna a ještě dál

0
28.2.2016 at 20:38  •  Posted in Krátké filmy by  •  0 Comments

Dvojice odloučených bratrů plní otcovo posmrtné přání. V podomácku vyrobené raketě chtějí poslat jeho popel na oběžnou dráhu Země.

 

    Název krátkého filmu britského režiséra Marka Buchanana by se dal do češtiny přeložit jako “Smělý odchod”. Odkazuje k posmrtnému činu otce dvou hlavních hrdinů snímku, jehož prach má být nezvykle rozprášen v planetární atmosféře. Odvážný syn (Sean Biggerstaff z Památkářů) mu to chce umožnit zkonstruováním poloamatérské rakety, trochu podobné středoškolským projektům mladých kutilů. Druhý z bratrů (Dimitri Leonidas, známý hlavně jako Oliver Wood z prvních dvou filmových dílů Harryho Pottera) je k úkolu skeptičtější a od práce na raketě se distancuje.

    Boldly Gone (2014) se hrálo na mnoha světových festivalech, z nichž nejvýraznější je ten Torontský. Film charakterizuje pomalé tempo (i přes necelých 13 minut stopáže), suchý britský humor skotského rodáka Buchanana a pečlivé kompozice statických záběrů. Přímočarost zpracování námětu, bez dějových odboček nebo dalších postav, režisérovu vizi spíše upevňuje, než aby odhalila jednoduchost filmu.

Přečteno: 121x

Marek Koutesh

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Bohové Egypta – znalce mýtů jímá hrůza, malé kluky nadšení

Kdo miluje egyptské mýty, z nového filmu Alexe Proyase zešílí. Před nemilosrdným soudem ho zachraňuje, že film zábavný, a to v mezích...

Zavřít