Nuit Blanche – vášeň na zlomek sekundy

0
18.10.2015 at 18:00  •  Posted in Krátké filmy by  •  0 Comments

Výtvarně vytříbený snímek z večerní Paříže o síle okamžiku a fantaziích dvou cizinců.

 

Kanadské studio Spy Films má jméno, dalo třeba vzniknout krátkému filmu Alive in Joburg (2006), z nějž později vznikl na Oscara nominovaný celovečerák District 9 (2009) režiséra Neilla Blomkampa. V roce 2009 pak natočil 28letý filmař Arev Manoukian pětiminutový snímek Nuit Blanche, který získal několik ocenění. Dílo, které nasmímal vysokorychlostní kamerou, aby mohl jednotlivé záběry zpomalit ve vysokém rozlišení, svou estetikou odkazuje na noir filmy 50. let.

   Tématem je intenzivní vzplanutí dvou cizinců, kteří po sobě jednoho večera v Paříži zatouží. Okouzlující snímek svým jedinečným zpracováním vystihuje prchavost okamžiku a  pocit, kdy druhého chcete, ale nelze to. Za doprovodu jemných houslových a klavírních skladeb se odeberete do černobílého světa tříštícího se skla, v němž je prosté šlápnutí do louže až magickým  zážitkem.

Přečteno: 97x

Marie Dostálová

Zamilovaná do kinematografie. Sledující zejména současnou americkou, evropskou, ale i asijskou tvorbu. Má nakoukáno mnoho kraťasů pro potěchu všedních dní. Kritická, avšak se slabostí pro fantasy. Nadšená málokdy, zato intenzivně. Poslouchající soundtracky, Čajkovského i rock. Milující různé seriály, drzý humor, modré nehty, větné rozbory a sáhodlouhé debaty. Na Moviescreenu od roku 2009.
Marie Dostálová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Purpurový vrch – motýl požíraný můrami

Guillermo del Toro se vrací od gigantických robotů bojujících s intergalaktickými nestvůrami k malému dramatu o honosném sídle, jeho přízracích a temnotě...

Zavřít