Hlasitost – ticho pod hladinou vody

0
20.9.2015 at 18:00  •  Posted in Krátké filmy by  •  0 Comments

S naslouchátkem v uších si vyberete, co uslyšíte, i tak neovlivníte, co neuslyšíte.

 

Se snímkem Hlasitost (Volume) režisérka Mahalia Belo nejprve absolvovala britskou National Film and Televison School, následně se s ním dostala i na řadu přehlídek. Její krátký film mohli obdivovat diváci i na Sundance a cenu si odvezl třeba od poroty v San Franciscu. Úspěch je pádný, Hlasitost totiž mistrně buduje vzpomínkovou naraci za pomoci vydatné obrazové komunikace. Místy angličtina zadrmolí, ale mnohem podstatnější jsou pohledy, narážky a nevyřčené emoce, které zní tlumeně a neslyšně jako by vycházely zpod vodní hladiny. Ne nadarmo jsou tak protagonisty filmu dívka a plaveckými ambicemi, která ale záhadně zmizí, a chlapec s naslouchátkem. Tematizace slyšeného nicméně není nuceně tlačená vpřed, ale je přirozeně zapuštěna do životů postav.

     Nádherné záběry se pak nebojí využít diametrálnost vody a prostoru, tvůrci umí zakouzlit s neviditelným střihem a zachovávají náladu nejistoty. Co se stalo s Georginou, jaká vlastně byla, jací jsou naši rodiče? Joe Cole jako nesmělý mladík, který si přivydělává zahradničením okolo bazénu bohatších sousedů, je castingovou výhrou stejně jako nečitelná osudová dívka v podání Anny Brewster.

Přečteno: 362x

Adam Fiala

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
REDAKČNÍ STŘIŽNA: V labyrintu rapu, sexu a fotografií

Redakční střižna je vaším průvodcem po premiérách tohoto týdne. Ve stručném glosáři si prosvištíme nabídku kin a napovíme, která z...

Zavřít