Le Gouffre – už zase skáču přes propasti

0
6.9.2015 at 18:00  •  Posted in Krátké filmy by  •  0 Comments

Krátký animovaný film financovaný penězi z Kickstarteru vypráví o přátelství a velké výpravě.

 

Krátkometrážní filmová tvorba nabízí vhodný prostor pro animátory ozkoušet si základy vyprávění příběhů bez velkých produkčních nákladů. K tvorbě trojrozměrného obrazu je už ale dnes nějaký ten peníz zapotřebí, a proto se mladí animátoři z Lightning Boy Studio rozhodli financovat svůj debut skrz službu Kickstarter. Kampaň byla úspěšná a přes 24 tisíc dolarů pokrylo postprodukci půvabného desetiminutového snímku Le Gouffre (v překladu Propast).

    Svět, který animátoři stvořili, není nikterak komplikovaný, přitom je vtahující. Dvojice cestovatelů prochází krajinou, přes skály a kolem vesnice s mlýnem, když narazí na hlubokou propast. Mapa jim s alternativní cestou nepomáhá, ale přijdou na spásný nápad. Postaví přes propast most. Za bedlivé pozornosti lidí z vesnice se dají do kácení stromů a stloukání prken. Když se jim podaří postavit most do poloviny, úžas je na místě, ale k cíli je ještě velká dálka… Animací Le Gouffre připomíná víc než cokoli jiného hry společnosti Telltale Games jako například The Walking Dead: Season One.

Přečteno: 198x

Marek Koutesh

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Kurýr: Restart – příště už prosíme vypnout

Nový Kurýr zásilky nedoručuje. S poštou ani zákazníky si nerozumí a rozbije, co se dá. Výplata bude hodně chabá a výpověď...

Zavřít