Vejděte do prázdna na přehlídce filmů Gaspara Noého v Praze

9.9.2015 at 18:46  •  Posted in Novinky by

Než do kin dorazí do kin film LOVE, připomene distribuční společnost Aerofilms Noého předchozé snímky.

 

Svými filmy budí rozruch. Progresivní, těžce stravitelný a současně jeden z nejoriginálnějších filmařů současnosti, Gaspar Noé. Autor snímků Vejdi do prázdna (2009), Sám proti všem (1998) nebo Zvrácený (2002) se chystá do českých kin s filmem LOVE (2015), příběhem lásky ve všech jejích podobách, především té fyzické. V rámci mini-přehlídky Noého filmů, která proběhne v pražském Biu Oko o víkendu 11.–13. září, budou mít diváci šanci vidět nejnovější počin známého provokatéra v exkluzivní předpremiéře.

love 1

Love

 

Noé se nikdy nebál otevřeně ve svých filmech zachycovat sexualitu nebo násilí. Jeho filmy jsou radikální a sugestivní jak formou, tak obsahem, ale zásadně nesklouzávají k prvoplánovosti. Vše zmíněné platí i o jeho nejnovější filmové jízdě LOVE zobrazující milostný trojúhelník a hluboce naplňující i zničující funkci lásky.

Pár dní před vstupem LOVE do kin s distribuční společností Aerofilms (17. 9. 2015) budou mít diváci možnost se na novinku naladit s dvěma Noého filmy. V pátek 11. září se bude promítat film Zvrácený, šokující a provokující podobenství o všední lásce, násilí, animální pomstě a smrti. V hlavní roli brutálně znásilněné Alex exceluje herečka Monica Bellucci.

 

V sobotu 12. září přehlídka pokračuje hypnotickou drogovou jízdou nočním Tokiem v podobě oceňovaného snímku Vejdi do prázdna. Příběh dealera a striptérky, sourozenců rozdělených po tragické smrti rodičů při autonehodě, a film, který je nejlepším důkazním materiálem pro mistrovství kameramana Benoîta Debieho. Vrchol přehlídky proběhne v neděli 13. září s filmem LOVE. Projekce začínají vždy ve 20:30.

Foto: Aerofilms

Marek Koutesh