Stánek s limonádou – australský vítěz festivalu krátkých filmů

21.9.2014 at 22:50  •  Posted in Krátké filmy by

Lemonade Stand je krátkometrážní snímek od protinožců o prodejcích domácí limonády, který pobaví velmi originální pointou.

 

Australský festival Tropfest je největší přehlídkou krátkometrážních fimů na světě. Začínal skromně v roce 1993 a během let se z něj stala platforma pro „kraťasy“ ze všech koutů světa. Hlavní promítání probíhá v Sydney, ale i v dalších městech. V posledních letech se Tropfest rozšířil i do Německa, Velké Británie nebo Turecka.

Soutěžící snímky mohou mít maximálně 8 minut a musí obsahovat logo festivalu, které se každý rok mění. Žánry nejsou určené, nejčastěji soutěží dramata a komedie. Tento týden jsme pro vás vybrali výherce australského Tropfestu z roku 2012, který se jmenuje Lemonade Stand neboli Limonádový stánek. Vypráví o Bennym a jeho dědovi, se kterým nadšeně provozuje stánek s citronádou, který je nejlepším v celém městě. Mladík energicky vypráví o jejich stánku a jak se jim daří, což však brzy naruší zlovolný soused. Chce po prodávajících povolení k prodeji, které samozřejmě muži nemají. Spor se však vyvine velmi nečekaným směrem. Alethea Jones zrežírovala Lemonade stand jako hravou komedii s animovanými vložkami a velmi černohumornou pointou, při níž si nejeden vzpomene na Červeného trpaslíka a Listerovy ponožky, které byly pro polymorfa osudnými… Kyselý obličej na konci snímku rozhodně nehrozí!

Marie Dostálová