Ranní ptáčata – těžká loučení

0
13.7.2014 at 17:29  •  Posted in Krátké filmy by  •  0 Comments

Dvacetiminutový dramatický film sleduje potyčku mezi dívkou a jejím trenérem, který odjíždí pryč.

 

Krásná širokoúhlá kamera, výtečný výběr herců a subtilní scénář, který respektuje omezené možnosti krátkého filmu. Přesto dovede kombinací dostupných prostředků vytvořit silný náboj, jiskření, které probíhá mezi dospívající dívkou a jejím trenérem, kteří se znají ze sousedství a které má rozdělit Samův roční odjezd do Toskánska. Přestože vstává brzy ráno na šestnáctihodinovou cestu, zaskočí ho Mila, která si také přivstala. Umanutě chce odjet s ním, nebo mu v cestě zabránit. Co ji k tomu vede, vyplývá z hned z první scény o den dřív na rozlučkové grilovačce. Zároveň se protahovaná konverzace může náhodnému kolemjdoucímu jevit podezřele.

Snímek je absolventským filmem belgického autora Jeroena Bogaerta, který nejprve čtyři roky studoval v Bruselu (výsledkem je třeba krátký film Cocoon), na což v letech 2009 až 2011 navázal studiem v Londýně. Ranní ptáčata vznikla v britském prostředí, ale mají univerzální evropskou platnost. Neobvykle dospělý výkon předvádí hlavně Szaga Lauwers, který si musela poradit s emocionálně zaujatou Milou.

Přečteno: 688x

Adam Fiala

Šéfredaktor Moviescreenu od roku 2005, vystudoval žurnalistiku a mediální studia na FSV UK. Preferuje tvorbu Tima Burtona, Alfonse Cuaróna, Guillerma del Tora, Darrena Aronofského, série Star Wars, X-Men, Harry Potter a Pán prstenů.
Adam Fiala

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Karlovarské kafrání 2014 – o vítězích Volný pád a Nápravná třída

Pravda o karlovarských filmech roku 2014 v rozverných disputacích Adama a Mary. Aktualizace - přehled celého týdne.     Když nás vyzvedl...

Zavřít