Frasier bude informátorem Expendables!

18.9.2013 at 10:50  •  Posted in Novinky by

Jedna věc se určitě tvůrcům třetího dílu Expendables a především novinářům nedá upřít. Jen zřídka uplyne týden, aby se nevynořil alespoň jediný drb, který s chystaným snímkem jakkoliv souvisí.

 

Nakonec není divu, jedná se o jeden z nejočekávanějších trháků příštího roku. Zatímco se však doposud vynořovaly informace především o akčních legendách, které by se měly ve filmu objevit, nyní herecký ansámbl doplní člověk, který se rozhodně jako drsňák neproslavil. Dalším do party se totiž stal Kelsey Grammer, kterého diváci znají především jako psychologa Frasiera ze stejnojmenného sitcomu.

Pořád dokola Expendables

Kdo pravidelně sleduje novinky ze světa filmu, jistě velmi dobře ví, jak často se o chystaném pokračování Expendables píše. Pravděpodobně žádnému jinému castingu (s čestnou výjimkou Star Wars, pozn. editora) se nevěnuje tolik prostoru v médiích všeho typu. Odpověď na otázku, zda je taková pozornost zasloužená, je ovšem nasnadě. Tolik hereckých hvězd v jednom projektu je přeci dostatečným důvodem, proč sledovat dění okolo testosteronové pecky nadějného režiséra Patricka Hughese (Red Hill: Krvavý zapadákov). K osvědčené partě (Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Randy Couture, Terry Crews) se už stačily připojit další hvězdy.

Zatímco se Mickey Rourke (Wrestler) po pauze během Expendables 2 vrátí zpátky do týmu, úplným nováčkem bude Wesley Snipes (Blade), kterého konečně propustili z vězení. Sám Stallone si ho vyprosil a ex-lovec upírů by byl sám proti sobě, kdyby takovou nabídku odmítl. O něco překvapivější bylo angažování Antonia Banderase (Desperado), jenž byl oficiálně přivítán do týmu v první polovině srpna, spolu s nikdy-nepiju-alkohol-před-řízením Melem Gibsonem (Statečné srdce). Hamižný Bruce Willis, který si údajně řekl za jeden natáčecí den 4 miliony (!) dolarů (za což ho Stallone na Twitteru označil za lakotného lenocha), byl nahrazen legendárním Harrisonem Fordem (Indiana Jones a … ), což je více než důstojná náhrada.

expendables_3_3

Zdaleka ne všechny snahy získat co nejnabitější obsazení skončily úspěchem. Sylvester Stallone tahal Stevena Seagala už do Expendables 2, ale z hvězdy Aljašky v plamenech se stal tak trochu zapšklý strejda, který se nemůže vystát s producentem filmu Avi Lernerem, kvůli čemuž se do natáčení nezapojil. Dlouho byl ve hře také jeden z nástupců Bruce Lee Jackie Chan (Křižovatka smrti), nicméně jednání nakonec zkrachovala. Nadějně se jevilo angažování Nicolase Cage (Ghost Rider), nicméně na poslední chvíli i on zůstal mimo. Naředit testosteron měla pro změnu Milla Jovovich, která se nakonec ukázala spíše jako zbožné přání. Asi nejméně nadějí bylo vkládáno do angažování Clinta Eastwooda (Gran Torino), což bylo určitě dobře, neboť se předešlo zbytečnému zklamání. Drsný Harry totiž svůj legendární Smith & Wesson Model 29 s prodlouženou hlavní v Expendables 3 neukáže.

V koho se promění Frasier

Při pohledu na herecké obsazení a vzhledem ke skutečnosti, že natáčení začalo už před měsícem, se dalo jen těžko očekávat, že přibude ještě nějaká známá tvář. Bylo tak poměrně velkým překvapením, když se připojil do akčního trháku Kelsey Grammer. Držitel pěti cen Emmy a tří Zlatých glóbů se proslavil v prvé řadě jako psycholog Frasier Crane z populárního seriálu Frasier (spin off seriálu Na zdraví). Aktuálně si však vysloužil pozornost především díky skvělému dramatickému seriálu Boss, kde hraje hlavní postavu starosty Toma Kanea. Ukázal tak, že by bylo přinejmenším krátkozraké, kdyby byl považován za ryze komediálního herce. Diváci, kteří nesledují filmy a seriály v originálním znění, bohužel nemohou ocenit jeho další zbraň, kterou je jeho charakteristický hlas, který propůjčil například Leváku Bobovi v Simpsonových.

Kelsey Grammer je tak všestranným hercem, který precizně zvládá svěřené úlohy. Možná také proto si ho vybral Sylvester Stallone, aby v Expendables 3 nahradil původně zamýšleného Nicolase Cage v roli bývalého žoldáka Bonaparta, který by měl být pro partu kladných hrdinů ideálním zdrojem potřebných informací (což je vlastně zatím jediná skutečnost, která se o postavě ví). Nejen Grammerova univerzálnost byla důvodem, který určil, že se zúčastní natáčení. Stallone, který si sympatického herce vyhlédl, pravděpodobně vzal v potaz setkání při natáčení dramatu Reach Me, které se objeví v kinech v březnu příštího roku.

Osmapadesátiletý rodák z Amerických Panenských ostrovů má zkušenosti s akčními filmy minimální, ale přesto se objevil v jednom z největších blockbusterů roku 2006. Tehdy si zahrál roli Beasta v komiksovém X-Men: Poslední vzdor. Pod precizně udělanou maskou ho však zdaleka ne každý poznal. Nejen v Expendables 3 se Kelsey Grammer bude mít možnost ukázat. Především díky již zmíněnému nezaměnitelnému hlasu, mu byla přidělena role záporáka v extra vyhlíženém (už čtvrtém) pokračování Transformers, což je skutečně velká příležitost, jak se přerodit ze seriálového herce ve hvězdu megafilmů. Kelsey Grammer se na klidné stáří nechystá…

Foto: Universal Pictures