Johnny Depp mafiánským bossem!

6.2.2013 at 12:13  •  Posted in Novinky by

Johnny Depp to v posledních letech nemá vůbec jednoduché. Ukazuje se totiž, že divácké ovace sklízí pouze za předpokladu, že hraje Jacka Sparrowa, nebo spolupracuje s Timem Burtonem.

 

Bohužel poslední Piráti z Karibiku už nebyli takovou bombou a Burtonovy Temné stíny jen těžko naplňovaly vložená očekávání. Depp se tedy zkouší uchytit i jinde, o čemž svědčí aktuální zpráva, že se rozhodl přijmout roli legendárního mafiánského bosse Whiteyho Bulgera ve snímku Black Mass

RECENZE filmu Veřejní nepřátelé /// RECENZE filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Veřejný miláček z Karibiku a říše divů

Nestárnoucí Johnny Depp se v herecké branži pohybuje už pěkných 30 let a stále jej většina divácké obce považuje za záruku kvality. Bohužel je ale nutné si přiznat, že od dob Střihorukého Edwarda či Mrtvého muže, se Johnnyho kariéra posunula trochu jiným směrem.

S Timem Burtonem sice spolupracuje dál, nicméně se zdá, že svéráznému režisérovi tak trochu dochází dech. Alenka v říši divů (2010) sice u diváků obstála, ale už z ní nečišelo takové to pověstné „burtonovské“. Temné stíny (2012) se atmosféře opět trochu přiblížily, ale slušná nuda snímek poctivě topila.

Depp se však už 10 let může opřít o postavu Jacka Sparrowa v sérii Piráti z Karibiku. Ani zde však situace není jednoduchá a vzhledem k tomu, že příští rok vtrhne do kin už páté pokračování, lze očekávat jen další pokus o vzkříšení skomírající značky.

Johnny Depp se ale snaží nespoléhat jen na tyto osvědčené kousky a sem tam si zahraje i v něčem riskantnějším. Cizinec (2010) s Rumovým deníkem (2011) však diváky do kolen nedostaly, a tak mafiánští Veřejní nepřátelé (2009) zůstávají jediným vybočujícím projektem, který se uchytil. Idol žen se však stále nevzdává a chystá návrat na pomyslný hollywoodský Parnas!

Znovu v gangsterském obleku

Od roku 2003 se stalo jen jednou, že by se Johnny Depp, co je rok dlouhý, neobjevil v žádném snímku. Ani letošní rok nebude výjimkou, jelikož Osamělý jezdec docválá do českých kin už 4. července a podle traileru, který se objevil během Super Bowlu, minimálně s make-upem a střeleností zase nešetří. Ostatně když pracujete s držitelem Oscara (Gore Verbinski – Rango) a hudebním géniem (Hans Zimmer – Gladiátor), tak snad ani nelze očekávat neúspěch.

johnny_depp_black_mass_4

Zdá se tedy, že se Johnnymu Deppovi blýská na lepší časy. Obzvlášť vezmeme-li v úvahu jeho nadcházející projekt Transcendence, jehož se chopil ambiciózní debutant Wally Pfister, jenž získal Oscara za kameru pro Počátek (2010). Drama s prvky sci-fi Transcendence však nebude jediným filmem, který bude letos Depp natáčet. Zcela jiného zaměření bude životopisný Black Mass, jemuž se aktuálně upsal!

V Black Mass bude hrát hlavní postavu nechvalně známého Whiteyho Bulgera, jenž se stal temnou legendou mafiánského podsvětí Bostonu. Režii si nevezme na starost nikdo menší než držitel Oscara za Rain Mana Barry Levinson, zatímco na produkci budou dohlížet Brian Oliver (Černá labuť), Tyler Thompson (Žena v černém), Nigel Sinclair (Terminátor 3: Vzpoura strojů), Tobin Armbrust (Patrola – 2012), John Lesher (21 gramů) a Christi Dembrowski (filmy Tima Burtona).

Distribuci v USA provede Universal Pictures ve spolupráci s Cross Creek´s, zatímco „za moře“ se film dostane díky společnosti Exclusive Media, která jej představí na Berlinale, jehož součástí je i evropský filmový trh (EFM). Scénář sepsal Mark Mallouk, jenž měl za předlohu knihu Black Mass: The True Story of an Unholy Alliance Between the FBI and the Irish Mob, kterou sepsali bývalí reportéři Boston Globe Dick Lehr a Gerald O´Neill a kterou vydal v roce 2001 Harper Collins.

Vzhledem k tomu, že už je kniha staršího data, musel Mallouk doplnit scénář o další údaje, aby pokryl události až do roku 2011, kdy byl po šestnácti letech stíhání Whitey Bulger zadržen. Další posily filmařského týmu zatím nejsou známy, ovšem natáčení by mělo začít už tento rok, aby mohl jít snímek do kin už příští rok (patrně ke konci roku).

Postava Whiteyho Bulgera, který byl na seznamu deseti nejhledanějších zločinců světa dlouhých dvanáct let, by mohla Johnny Deppovi sedět. Argo navíc vloni ukázalo, že politická dramata nejsou divákům úplně cizí, takže i v tomto směru by se Black Mass mohlo stát neočekávaným hitem příštího roku. Barry Levinson zároveň točí ještě jeden životopisný film z prostředí mafie s názvem Gotti: In the Shadow of My Father, takže bude zajímavé sledovat, do jaké míry se od sebe budou takřka konkurenční snímky lišit. Asi je ale dobře, že se nebude Levinson rozptylovat jinými žánry. S Johnnym Deppem na placu jde ale snad vždycky všechno tak, jak má…

Foto: HCE, Bontonfilm