Paul Walker oplešatí jako Agent 47

8.2.2013 at 12:09  •  Posted in Novinky by

Převádění počítačových her na filmová plátna je vždycky hodně obtížné. Hráči jsou totiž mnohdy kritičtější než čtenáři, takže na to příliš režisérů nemá odvahu. Z nějakého důvodu se ovšem často zfilmované hry dočkají dokonce pokračování (Bloodrayne, Resident Evil…), a to i v případě, že první díl propadl.

 

Podobný případ je nyní Hitman, jehož uvedení do kin v roce 2007 nezpůsobilo zrovna nadšení, ovšem i tak se dočká svého remaku. Hlavní roli zabijáka Agenta 47 si v něm zahraje miláček žen Paul Walker!

RECENZE filmu Rychle a zběsile 5 /// RECENZE filmu Predátoři

Hlavně když peníze tečou

V první řadě je potřeba si přestat dělat iluze o tom, že se po světě pohybují stovky režisérských nadšenců, kteří netočí filmy pro peníze, ale pro pobavení diváků. Bohužel je tomu spíše naopak a prvotním cílem většiny filmařů je ze svého díla vyrobit stroj na peníze. Často je to na výsledku i znát a při pohledu na takového Hitmana se ona myšlenka stává až vtíravou.

Při rozpočtu kolem dvaceti milionů dolarů si film vydělal 39,7 milionů v USA a ve světě skoro 100 milionů. Pokud bychom do výdělků započítali i ty z prodeje DVD (27,8 milionů), tak jsme na pěkné sumičce. Poté už tedy není třeba se pídit po kvalitě či nekvalitě snímku, hlavně že Hitman vydělal.

Pokud už nějaký film slušně vydělá, většinou se dočká brzkého pokračování či remaku. Optimálně se tak děje co nejdříve, aby se kulo ono pověstné železo, nicméně u Foxů se rozhodli pro jinou taktiku a přichází s oznámením o chystané předělávce Hitmana po více než pěti letech od původního projektu. Zčeřené vody se asi už dostatečně uklidnily, tudíž nazrál čas pro další pokus, od kterého se slibuje minimálně stejný výdělek, ale samozřejmě také lepší ohlasy.

První známá fakta o Agentu 47

Když padla první zmínka o dalším filmovém představení bájného Agenta 47, byla ve hře spíše varianta s pokračováním. První díl měl však několik stigmat (třeba problematický výběr hlavního herce Timothy Olyphanta), které se nikomu nechtělo řešit. Koneckonců natočit remake je v tomto případě asi jednodušší a dost možná i lepší řešení.

¨

Film ponese název Agent 47 a jeho scénář sepíše autor verze s Olyphantem Skip Woods (kromě Hitmana i Smrtonosná past: Opět v akci), který bude mít po ruce pomocníka v podobě Michaela Finche, jenž má na svědomí dialogy v Predátorech (2010). Na režisérské křeslo usedne talentovaný Aleksander Bach, jenž sice celovečerní film zatím netočil, nicméně už získal několik cen za své originální reklamy.

Výběr neosvědčeného nováčka se může jevit jako velice odvážný krok, kterým asi doopravdy je, nicméně každý režisér někdy začínal a třeba budeme v případě Bacha sledovat zrod budoucí superhvězdy. Finance na realizaci mu poskytnou producenti Chuck Gordon (Smrtonosná past 1 a 2), Alex Young (Predátoři) a Adrian Askarieh (Hitman), zatímco výkonným producentem bude Daniel Alter (Hitman). O distribuci v USA i ve světě se postará 20th Century Fox.

Sázka na jméno, podoba zase nikde

Jedním z největších problémů původního Hitmana bylo pro velkou část divácké veřejnosti obsazení hlavní role Timothy Olyphantem. Ti, kdo měli tu čest se nějaký způsobem seznámit s herní předlohou, jen velice složitě hledali vizuální podobu s charakterem Agenta 47. Navíc i přes veškerý Olyphantův um se mrazivé emoce ze hry na plátno nepřenesly. V Hollywoodu by se ovšem herec, který by do tak specifické role sedl, hledal jen velice těžko.

Z hvězd kolovalo mezi fanoušky jméno Jasona Stathama (Kurýr), ti radikálnější zase tvrdí, že jedině David Bateson by byl pro ně přijatelný (Bateson propůjčil hlas i vizáž hernímu Agentovi 47). Společnost Fox se však rozhodla vsadit na známé jméno a nakonec zvolila Paula Walkera (Rychle a zběsile). Idol dívčích srdcí, který v takřka 40 letech vypadá stále jako kluk, se jeví jako velice podivná volba. Těžko hledat cokoliv společného s Agentem 47, takže si lze tuto volbu vyložit snad jedině jako marketingový tah.

Na druhou stranu bude film určen spíše mužské části publika, tudíž pokus přitáhnout do kin i dámy, může vyznít naprázdno. Jsou to však jen domněnky a může se stát i nepravděpodobná varianta, že Walkerovi role chladnokrevného zabijáka sedne. Natáčení začne už letos v létě v Berlíně a Singapuru, ovšem dřív jak v roce 2015 výsledek asi neuvidíme. Otázkou ovšem je, kolik lidí o to stojí…

Autor: Jakub Vrba

Aktualizace: Změna částky rozpočtu původního Hitmana.