Kráska Emma Stone a zvíře Guillermo del Torro

20.1.2013 at 13:43  •  Posted in Novinky by

Emma Stone zaznamenala v posledních čtyřech letech takový raketový nástup, že mezi mladými herečkami bude hledat konkurenci maximálně u Jennifer Lawrence (Hunger Games, Terapie láskou) a Chloë Grace Moretz (Kick-Ass, Hugo a jeho velký objev).

 

Za svou krátkou kariéru stačila vystřídat řadu diametrálně odlišných rolí, které se táhly napříč žánry. Nyní má sympatická herečka možnost zahrát si v ještě nevyzkoušeném duchařském snímku, což by samo o sobě nemusela být zase tak velká výhra, kdyby však u kormidla nestál sám Guillermo del Toro. Film ponese název Crimson Peak a Emma Stone by se ujala hlavní role.

RECENZE filmu Zombieland /// RECENZE filmu Amazing Spider-Man 2 /// RECENZE filmu Gangster Squad – Lovci mafie

Kariéra Emmy Stone aneb jak to bude dál

Hollywoodem občas projedou mladé a půvabné herečky, kterým se vzápětí slibuje dlouhá a zářná kariéra. Některým se to skutečně podaří a vyhřívají se na výsluní desítky let, nicméně většina dopadne nevalně a jsou rády, když si zahrají v příšerném béčku s obřími žraloky. Emma Stone se sice na televizních obrazovkách objevila už před třinácti lety, ale skutečný boom přišel až se Zombielandem (2009) Rubena Fleischera. Ujetá hororová komedie se stala nečekaným hitem, který představil hereckou naději širšímu okruhu filmařů a diváků.

O rok později následovala první hlavní role v Panně a orlovi, kde sice Emma Stone zahrála perfektně, ale docela hloupou komedii zachránit nemohla. Přelomovým však lze nazvat rok 2011. Romantická komedie Bláznivá zatracená láska (Steve Carell, Ryan Gosling a Julianne Moore) byla sice fajn, ale opravdovou bombou byl Černobílý svět. Emma Stone se nedočkala nominace na Oscara jako její kolegyně Viola Davis a Jessica Chastain, ani tak sošku neobdržela jako Octavia Spencer, nicméně se v tak těžké konkurenci neztratila (i díky svým zběsilým účesům).

Že je ženou mnoha tváří měla možnost ukázat Emma Stone vloni, kdy se vedle Andrewa Garfielda objevila jako Gwen Stacy v Amazing Spider-Man. V první třetině tohoto roku navíc můžeme spatřit její jméno v kinech v titulcích hned 3x, kdy se po šílené komedii Mládeži nepřístupno objeví v mafiánské akci Gangster Squad, aby posléze dabovala postavičku Eep v prehistorickém animáku Croodsovi. Jak se zdá, tak neexistuje role, kterou by charismatická herečka nezvládla a o takové bude ve filmové branži vždycky zájem…

Jak to půjde s Guillermem del Torem?

Jak už bylo zmíněno, Emma Stone se nebojí snad žádného žánru a k tomu je navíc mezi diváky nesmírně oblíbená. Nápad vyzkoušet její možnosti dostal nyní populární tvůrce temných snímků Guillermo del Toro, který před měsícem oznámil, že chystá natáčení duchařského hororu Crimson Peak! Zavalitý Mexičan nabídl Emmě Stone hned hlavní roli ve svém projektu, který je prý inspirován dnes již klasickými snímky s tajemnými domy, jako jsou Strašení (1963) a především Osvícení (1980). Scénář napsal sám del Toro, pomáhal mu s tím Matthew Robbins, který jako spolupracovník figuroval už například u Mimic (1997) či Nebojte se tmy (2010). Poslední úpravy na scénáři však provede Lucinda Coxon (The Heart of Me).

Celý snímek se má dle Guillerma del Tora nést v duchu gotické romance, kdy horor ponese atmosféru doby podobnou té, jakou popisuje ve své tvorbě klasička anglické literatury Emily Brontë. Liché tak byly dohady, že bude režisér a scénárista hledat inspiraci u spisovatelky duchařských romancí Barbary Cartland. Del Toro dostane díky studiu Legendary Pictures možnost pojmout film velkolepě, což bylo od začátku jeho cílem. Diváci už jsou prý přesyceni horory ve stylu „nalezená páska“ či „rádoby nízkorozpočťák“.

Crimson Peak by se měl začít natáčet někdy na začátku roku 2014, dřív to kvůli del Torově vytíženosti určitě nepůjde. V současné době má totiž plné ruce práce s akčním sci-fi Pacific Rim (u nás v kinech 11. července). Vysněná temná verze pohádkového Pinocchia ještě bude muset asi chvilku počkat, nicméně seriálový Hulk nějaký čas také zabere. Emma Stone má tedy ještě chvíli na rozmyšlenou, jestli na nabídku kývne. V konečném důsledku totiž může jít o poměrně vážné rozhodnutí, které může ovlivnit směr, kterým se bude ubírat budoucnost mladé herečky. Milý úsměv a roztomilá tvář totiž v Crimson Peak asi nebude mít příliš prostoru, a pokud bude chtít Emma Stone být pořád brána jako univerzální herečka, nezbyde ji, než ze sebe vydat maximum!