Natočí Ben Affleck další film na Oscara?

24.3.2013 at 11:47  •  Posted in Novinky by

Třebaže jsou herecké schopnosti Bena Afflecka stále zpochybňovány, o těch režisérských a scenáristických se jen málokdo odváží říct křivého slova.

 

Vzhledem k faktu, že letošní předávání Oscarů přineslo i sošku pro jeho politický thriller Argo, může se všem rýpalům vysmát. Affleck se už dlouhou dobu drží společnosti Warner Bros., se kterou má veskrze pozitivní zkušenosti, tudíž neexistuje jediný důvod, proč by ji měl opouštět. Nyní se chystá jeho další spolupráce s Warnery, kdy by si uznávaný režisér měl vzít na starost ambiciózní projekt Bunker Hill: A City, A Siege, A Revolution, kterýžto pochází z pera spisovatele Nathaniela Philbricka!

Další zfilmovaná Philbrickova novela

Nataniel Philbrick není žádný nazdárek, o čemž svědčí jeho nominace na Pulitzerovu cenu za knihu Mayflower či vítězství National Book Award za novelu In the Heart of the Sea. Druhým zmíněným počinem je drama z 19. století, které sleduje osudy lodi Essex, jimiž se inspiroval Herman Melville ve své Bílé velrybě.

Příběh je založen na skutečné události a to málokdy filmové diváky omrzí, tudíž se u Warner Bros. rozhodli pro zfilmování. Scénář snímku dostal na starost Charles Leavitt (Krvavý diamant), hlavní roli obsadí Chris Hemsworth (Thor) a o režírování je žádán Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše). Zatím je však projekt v plenkách a krystalizovat bude až v následujících měsících. Jisté však je, že jakmile se In the Heart of the Sea dostane do kin, udělá Natanielu Philbrickovi dozajista slušnou reklamu.

Vzhledem k Philbrickově popularitě a nesmírnému talentu, se rozhodli Warneři pro zfilmování jeho další novely, která dokonce ještě nebyla ani publikována. Práva na převedení bestsellerů na filmová plátna mají mnohdy cenu zlata, a tak nechtěla producentská společnost nechat nic náhodě. Kniha se na pulty knihkupectví dostane pod názvem Bunker Hill: A City, A Siege, A Revolution a bude situována do období před a během bitvy na Bunker Hill. Tato příhoda byla jedním z prvních ozbrojených konfliktů v americké válce za nezávislost a stala se roznětkou povstání. Na události provázející tuto šarvátku pohlíží Philbrick očima několika charakterů, včetně známých historických jmen, jako George Washington či Paul Revere.

Proč zrovna Ben Affleck?!

Ben Affleck nebyl samozřejmě pro režii vybrán náhodou. Jedním z faktorů, proč se společnost Warner Bros. rozhodla právě pro něj, je samozřejmě jeho renomé. Nezanedbatelný je i fakt, že Bunker Hill je návrším Bostonu, což je Affleckovo milované rodiště. Přeci jen se každý jinak stavíme ke střípkům historie, které se bezprostředně dotýkají města, jež velmi dobře známe a s nímž se ztotožňujeme.

Ačkoliv tedy Ben Affleck oficiálně zatím nepotvrdil, že se zhostí režie, je to více než pravděpodobné. Zejména přihlédneme-li k tomu, že projekt zastřeší producentské studio Pearl Street Films, které známý všeuměl založil se svým dlouholetým kamarádem Mattem Damonem. Také skutečnost, že scénář sepíše Chris Terrio, který dělal s Affleckem na díle Argo, je poměrně jasným znamením, že se (snad) můžeme začít těšit na dalšího adepta na Oscara, který by vzešel z této spolupráce.

A co dál, Bene?

Bunker Hill by pro Bena Afflecka nebyl jediným návratem do rodného města. Tím druhým je snímek Live by Night, jehož literární předlohu vytvořil populární Dennis Lehane (Tajemná řeka /Clint Eastwood/, Prokletý ostrov /Martin Scorsese/). Spolupracovat s tímto spisovatelem už se Affleckovi jednou podařilo, když z jeho předlohy vytvořil dnes již kultovní záležitost Gone, Baby, Gone (2007).

Live by Night se odehrává v Bostonu 20. let, kde je na každém rohu cítit prohibice, z čehož si můžete odvodit, že se jedná o klasickou gangsterku s mafiány a zkorumpovanými policajty. Krom režie si ve filmu Affleck i zahraje, a sice hlavní roli Joea Coughlina, kterého ve filmu uvidíme stoupat po pomyslném žebříčku světa organizovaného zločinu. Vedle Live by Night se Benjamin Géza Affleck-Boldt ještě patrně stále chystá na ambiciózní projekt Line of Sight, akční biják, který by měl být netradičně natočený z pohledu první osoby.

Čas od času také přijde řeč na stále odkládaný film o bostonském mafiánovi Whitey Bulgerovi, který by s Affleckem měl točit i Matt Damon. Je tedy ve hvězdách, kde si tento velmi vytížený herec/scenárista/režisér/producent nalezne ve svém kalendáři termín, kdy se pustí do Bunker Hill…