Půjde Chloë Moretz s Charlize Theron na Temná místa?

5.4.2013 at 11:42  •  Posted in Novinky by

Chloë Moretz nemá ve své věkové skupině hereček příliš konkurence. Její nezaměnitelný výraz a roztomilý kukuč z ní během chvíle udělal skutečnou hvězdu.

 

Přestože jí je teprve 16 let, má za sebou už několik zajímavých snímků, které stojí za řeč. Režiséry evidentně láká postavit její nevinný obličej do kontrastu s temnější rolí, což lze pozorovat například u bojovnice se zločinem Mindy v Kick-Ass, ale ještě lépe u upírky Abby v remaku Ať vejde ten pravý.

Nyní si může mladá herečka vyzkoušet další film podobného charakteru. Stane se ale role Diondry v Dark Places skutečně další položkou v portfoliu Chloë Moretz, nebo pohrdne možností zahrát si po boku Charlize Theron?

RECENZE filmu Kick-Ass /// RECENZE filmu Hugo a jeho velký objev

Nehasnoucí hvězdička Chloë Moretz

Málokomu se poštěstí zahrát si ve filmu už ve čtyřech letech. Chloë Grace Moretz mezi tyto šťastlivce ovšem patří, a byť se jednalo o roličku ve dvou dílech seriálu Ten, kdo tě chrání (2001), počítat se to musí. Poprvé se Chloë objevila ve filmu díky remaku The Amityville Horror (2005), který u nás vešel do kin pod názvem 3:15 zemřeš. Role v tomto celkem úspěšném snímku jí přinesla vzápětí slávu, díky které se začaly objevovat další zajímavé nabídky. Například takový Agent v sukni 2 (2006) však nebyl zrovna trhákem a další filmy mnohokrát také nestály za zmínku (snad vyjma 500 dní se Summer a Oka).

Zlomovým se však ukázal rok 2010, kdy se Matthew Vaughn rozhodl obsadit tehdy třináctiletou nadanou herečku do svého hitu Kick-Ass. Role Mindy Marcready aka Hit Girl se stala pro Chloë Moretz tím nejdůležitějším počinem v dosavadní kariéře. Zatímco Ať vejde ten pravý z téhož roku byl nakonec jen solidním horůrkem s rozumným rozpočtem, Hugo a jeho velký objev, který následoval rok poté, byl už z úplně jiného těsta. Režisér Martin Scorsese (Mafiáni) otevřel pro mladičkou Chloë bránu velkých filmů, takže i tímto směrem se můžou ubírat kroky této dívky.

chloe_moretz_3

Následně se spojila s dalším velikánem filmu, když s Timem Burtonem (Mrtvá nevěsta) natočila Temné stíny, které však jen těžko snášely přísnější měřítko. Úspěšným rokem naopak bude dozajista ten nynější. Zatímco Mládeží nepřístupno je naprosto nenáročná a ujetá komedie, která si nekladla vysoké cíle, pokračování Kick-Ass nesoucí podtitul Balls to the Wall je značně očekávaným titulem. S velkým napětím (ale také s obavami) se vyhlíží také remake kultovní Carrie, který natočila Kimberley Peirce (Kluci nepláčou).

S doprovodem do Temných míst

A kam se Chloë Moretz vydá dál? Tak například s Michelle Pfeiffer (Nebezpečné známosti) do hořké komedie Man Under, ve které vedle dam hraje také Tim Robbins (Vykoupení z věznice Shawshank), jenž zároveň film režíruje. Zajímavě však zní také komedie Dance of the Mirlitons (s Kristen Bell) či dramata Laggies (s Anne Hathaway) a The Devil and the Deep Blue Sea (s Jessicou Biel a Jeffrey Dean Morganem). Nyní si k těmto projektům budeme možná moci připsat další, neboť pohledné blondýnce byla nabídnuta role Diondry v chystané adaptaci novely Gillian Flynn s názvem Dark Places!

Zatím není jisté, zda se vše dohodne, nicméně Chloë Moretz by se objevila po boku Charlize Theron (Zrůda), která zároveň skrze svou produkční společnost Denver & Delilah bude celou záležitost spolufinancovat. Co se týče peněz, tak si můžeme připočíst také Exclusive Media, Mandalay Vision a Hugo Productions. Na režisérské křeslo usedne Gilles Paquet-Brenner, který svět oslnil v roce 2010 svým Klíčem k minulosti.

Paquet-Brennera si tak trochu vyžádala autora knižní předlohy Gillian Flynn, která chtěla angažovat někoho s citem pro ženskou tématiku. Příběh totiž pojednává o dívce/ženě jménem Libby Day (Charlize Theron), která je jedinou přeživší masakru v jednom fiktivním venkovském městečku. Poté, co viděla, jak byly její sestry a matka zavražděny při satanistickém rituálu, tak utekla oknem, aby později svědčila u soudu proti svému bratrovi. Za 25 let potkává Libby partu amatérských vyšetřovatelů, kteří věří, že je její bratr nevinný a hodlají to dokázat. Hlavní hrdinka knihy se tedy s jejich pomocí snaží dohledat, co se tehdy skutečně stalo.

Role Diondry je vskutku velice zajímavá. Jedná se o přítelkyni Libbyiny sestry, která pochází ze zbohatlické rodiny a svádí bratra Libby. Jedná se o skutečnou mrchu, a tak se asi opět dočkáme transformace roztomilého kukuče na psycho pohled. Většina těch, kdo knihu četli, by však asi Chloë Moretz do této role neobsadila. Daleko více by se třeba hodila Kat Dennings (Darcy Lewis z Thora), což je skutečný protipól nadané hvězdičky. Není však nic neobvyklého, že se filmaři snaží zvýšit očekávání svého snímku obsazením herců a hereček, kteří právě „frčí“, takže v tomto duchu se Chloë Moretz jeví jako optimální řešení.

Foto: Paramount Pictures