Soutěž o cestu do Cannes – zadarmo za skvělými filmy

4.3.2017 at 07:29  •  Posted in Novinky by

Chcete vyhrát cestu na prestižní filmový festival v Cannes?

   Program Kreativní Evropa MEDIA letos v lednu vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví fanoušci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset nejúspěšnějších účastníků soutěže vyhraje cestu na jubilejní 70. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který  patří mezi nejstarší a nejznámější filmové festivaly na světě. Festival se koná letos v květnu a pořadatel soutěže hradí výhercům ubytování i cestu. Loni Zlatou palmu vyhrálo drama Já, Daniel Blake, Cenu poroty road movie American Honey (viz foto) a několik cen si odneslo drama Klient, který nyní získalo Oscara za Nejlepší cizojazyčný film, takže neváhejte a zkuste si zasoutěžit.

   Soutěž potrvá do 17. března 2017 a úkolem je odpovědět na 25 otázek týkajících se filmů nebo jiných audiovizuálních děl podpořených programem Kreativní Evropa MEDIA. Za každou správnou odpověď získáte jeden bod, bod navíc pak můžete získat také za sledování facebookové nebo twitterové stránky programu Kreativní Evropa MEDIA. Zúčastnit se mohou soutěžící starší 18 let.

   Kreativní Evropa MEDIA je program Evropské unie na podporu evropského audiovizuálního průmyslu, existující od roku 1991. Každý rok podpoří kolem 2 000 projektů, včetně filmů, TV seriálů, videoher, vzdělávacích programů, kin a mnoha dalších. V České republice vzniká s podporou EU řada nových českých filmů, naposledy třeba Rodinný film nebo Bába z ledu. Tento program podporuje také filmové festivaly – Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně, Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm v Třeboni či Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Podporu má i na 30 kin v 19 městech.

Foto: Universal Pictures