Susan Boyleová bude snít sen ve filmu!

28.11.2012 at 16:08  •  Posted in Novinky by

Zatímco u nás (a na Slovensku) je další řada soutěže Československo má talent u konce a lze jen těžko odhadovat, jak velká hvězda se stane z vítěze Jozefa Pavlusíka, stopa po finalistce britské verze z roku 2009 Susan Boyleová ani po třech letech nijak nevychladla.

 

Potvrzuje to zpráva, že pod patronací Fox Searchlight má vzniknout film inspirovaný jejím životem, který je dostatečně pestrý na to, aby přikoval diváky k sedadlům. Kdo ale bude na projektu pracovat, je zatím záhadou.

RECENZE filmu Bídníci

Vzestup slávy Susan Boyleové

Příběh Susan Boyleové zná takřka celý svět a vyznívá snad až pohádkově. Když vystoupila v roce 2009 osmačtyřicetiletá rozverná dáma před porotu, vzbudila nejen u trojice rozhodčích posměch. Susan sice neoslnila krásou, ani vybraným chováním, ovšem ve chvíli kdy otevřela ústa a začala zpívat písničku I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci, sklidila nadšené ovace a jeden z porotců, Simon Cowell, musel uznat, že dal mylně na první dojem a spolu s Piersem Morganem a Amandou Holdenovou poslal pokorně nadanou zpěvačku dál.

Na mocném internetu se projevilo nadšení, které vzbudila, když video s jejím vystoupením zhlédlo během 24 hodin neuvěřitelných 4,5 milionu lidí! Susan Boyleová to nakonec dotáhla až do finále, ovšem pod dojmem veliké nervozity nepodala tak oslnivý výkon a z druhého místa se musela sklonit před vítěznými tanečníky z Diversity. Přesto byl výsledek dost velkým šokem a tisíce fanoušků ho považovaly za nespravedlivý.

Prestiži rodačky z Blackburnu ve Skotsku však „pouhé“ druhé místo nijak neuškodilo. Rozjíždějící se kariéru zvládala uzavřená Susan Boyleová často s velkými obtížemi a na velký showbussines si zvykala jen těžko. Nicméně po zvládnutí počátečních obtíží vystoupala až na vrchol. Své neutuchající popularity si nyní konečně užívá, což se potvrdilo před týdnem, kdy vydala už své čtvrté album, které nese název Standing Ovation: The Greatest Songs from the Stage.

Na vrcholu slávy

Ačkoliv tedy Susan Boyleová soutěž nevyhrála, vybudovala si ve světě pravděpodobně větší jméno, než vítězní Diversity. Hned po odvysílání finálového večera soutěže začali filmaři vymýšlet, jak z poutavého příběhu něco vytěžit. Žhavé železo kuli producenti hned, což se potvrdilo vznikem úspěšného dokumentu Susan Boyleová: Splněný sen ještě v témže roce. V něm mohli diváci sledovat přerod nepříliš pohledné Skotky do světové hvězdy během pouhých tří měsíců.

Projekt daleko větších rozměrů přišel však až letos, kdy na scénu uvedli svůj muzikál s názvem I Dreamed a Dream Alan McHugh a Elaine C. Smithová. Scénář byl napsán podle životopisu Susan Boyleové The Woman I Was Born to Be a hlavní roli v něm hraje sama spoluautorka scénáře Elaine Smithová. Susan pak ve většině představení zpívá závěrečné dva písničky. Ihned po uvedení v dubnu letošního roku se stal z muzikálu hit, který je pravidelně vyprodáván, což svědčí o faktu, že hvězda Susan Boyleové stále nezhasíná.

Konečně se dočkáme filmu

Když o vás někdo natočí dokument, tak už se sice můžete cítit jako hvězda, ale celovečerní film je přeci jen jiná liga. Je skoro až s podivem, že se k tomu doposud nikdo neodhodlal. Vloni sice média zaplavily drby o tom, že by v biografickém snímku o žádané zpěvačce mohla hrát Glenn Closeová, kterou diváci mohli vidět třeba jako Cruellu de Vil ve 101 dalmatinech, ovšem vzápětí tuto zprávu dementovala sama herečka. Na oficiální potvrzení chystaného snímku sice museli fanoušci čekat až doposud, důležité však je, že se konečně dočkali.

Radost jim udělala divize Foxu Searchlight, která koupila práva nejen na zfilmování života Susan Boyleové, ale také na výše zmíněný muzikál I Dreamed a Dream. Cílem prý bude vytvořit citlivý snímek, který bude kombinovat aspekty Susanina života právě s muzikálovými prvky. Jak moc se na projektu bude podílet sama Susan Boyleové je záhadou, stejně jako jména režiséra i scenáristy.

Pokud jste si tedy zamilovali písničku I Dreamed a Dream a chcete ji slyšet v nějakém sále, musíte se prozatím spokojit s divadelním muzikálem, který se v příštím roce vydá na turné do Austrálie. Pokud však netrváte na Susan Boyleové, vyrazte 3. ledna příštího roku do kina, kde si můžete ve filmu Bídníci poslechnout verzi od Anne Hathaway.

Tags: