Březnové premiéry – John Wick hraje Tetris se Shazamem

5.3.2023 at 19:46  •  Posted in Novinky, Preview, Svět filmu by

V březnu se můžeme těšit na návrat mnoha oblíbených hrdinů či strhující příběhy podle skutečných událostí.

 

Kino premiéry:

Creed III

   Děj třetího dílu úspěšné boxerské série začíná ve chvíli, kdy Adonis Creed (Michael B. Jordan) ovládl svět boxu. A daří se mu jak v profesním, tak i osobním životě. Když se však po dlouhém trestu ve vězení znovu objeví jeho přítel z dětství a bývalý boxerský zázrak Damian (Jonathan Majors), touží dokázat, že si zaslouží svou šanci v ringu. Konfrontace mezi bývalými přáteli je víc než pouhý zápas. Adonis musí dát v sázku svou budoucnost a utkat se s Damianem –⁠ bojovníkem, který nemá co ztratit. Snímek je režijním debutem hlavní herecké hvězdy filmu, Michaela B. Jordana.

Premiéra: 2. března

 

Vřískot 6

   Čtveřice, která přežila řádění vraha ukrytého pod maskou ducha, se ve snaze zapomenout na tragické události přestěhuje do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá ale dlouho a objeví se nový a ještě brutálnější vrah v nechvalně proslulé masce a jejich životy jsou opět v ohrožení. Role z předchozích dílů kultovní hororové série si zopakují Courtney Coxová, Jenna Ortegaová nebo Melissa Barreraová. Nové postavy ztvární Samara Weavingová či Dermot Mulroney. Režírují tvůrci předchozího dílu, Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett (Krvavá nevěsta /2019/).

Premiéra: 9. března

 

65

   V dobrodružném sci-fi thrilleru pilot Mills (Adam Driver) po nouzovém přistání na neznámé planetě rychle zjistí, že se ve skutečnosti nachází na Zemi. Ovšem v době před 65 miliony let. Jelikož Mills a další přeživší, Koa (Ariana Greenblattová), mají na záchranu jediný pokus, musí se při svém boji o přežití vydat napříč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorů. Režírují scenáristé Tichého místa (2018).

premiéra: 16. března

 

Shazam! Hněv bohů

   Billy Batson (Asher Angel), jehož alter egem je superhrdina Shazam (Zachary Levi), a jeho sourozenci z pěstounské rodiny se stále učí skloubit své životy teenagerů s životy superhrdinů. Když ale na Zemi přistane trojice pomstychtivých starověkých bohyň, Billy a jeho rodina jsou vrženi do boje o svoje superschopnosti, životy a osud celého světa. V pokračování superhrdinského komiksového velkofilmu ze stáje DC se dále objeví Helen Mirrenová, Lucy Liuová, Djimon Hounsou aj.

Premiéra: 16. března

 

John Wick: Kapitola 4

   V další části akční ságy John Wick (Keanu Reeves) odhalí cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to těžší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele… V dosud nejdelším dílu populární série (169 minut) režiséra Chada Stahelskiho se kromě Reevese vrací také Laurence Fishburne, Ian McShane či Lance Reddick. K hvězdnému obsazení se tentokrát přidají ještě Bill Skarsgård, Hirojuki Sanada, Clancy Brown a žánrové ikony jako Donnie Yen nebo Scott Adkins.

Premiéra: 23. března

 

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

   Okouzlující zloděj Edgin (Chris Pine) a skupina nepravděpodobných dobrodruhů podniknou velkolepou loupež, aby získali ztracenou relikvii. Věci se ale nebezpečně zvrtnou, když se dostanou do konfliktu s nesprávnými lidmi. Ve snímku vycházejícím z proslulé hry Dračí doupě si zahrají také Hugh Grant, Michelle Rodriguez nebo Regé-Jean Page.

Premiéra: 30. března

 

VOD premiéry:

Luther: Pád z nebes

   Na začátku filmového pokračování stejnojmenného britského krimi seriálu se geniální londýnský detektiv John Luther (Idris Elba) nachází na úplném dně. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uprchne z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha. Ve snímku režiséra Jamieho Paynea (seriál Cizinka /2014/) se dále objeví například Cynthia Erivová nebo Andy Serkis.

Premiéra: 10. března (Netflix)

 

Bostonský škrtič

   Skutečnými událostmi inspirovaný kriminální thriller, je zasazen do 60. let minulého století a sleduje reportérku Lorettu McLaughlinovou (Keira Knightleyová), která se stala první novinářkou, která objasnila vraždy bostonského škrtiče. Jak si záhadný vrah vybírá další a další oběti, Loretta se pokouší pokračovat ve vyšetřování spolu s kolegyní a přítelkyní Jean Coleovou (Carrie Coonová). Dvojice žen však naráží na rozbujelý sexismus tehdejší doby.

Premiéra: 17. března (Disney+)

 

Tetris

   Historické drama Jona S. Bairda (Sviňák /2013/) přináší příběh o tom, jak si jedna z nejpopulárnějších videoher našla cestu k hráčům po celém světě. Podnikatel Henk Rogers (Taron Egerton) a vynálezce Tetrisu Alexey Pajitnov (Nikita Efremov) v Sovětském svazu spojí své síly a riskují vše, aby přinesli revoluční hru co nejvíce lidem.

Premiéra: 31. března (Apple TV+)

 

Vražda v Paříži

   V pokračování úspěšné krimi komedie Vražda na jachtě (2019) jsou z Nicka (Adam Sandler) a Audrey (Jennifer Anistonová) soukromí detektivové na plný úvazek. Po jejich příteli se slehne zem a oni se připletou k mezinárodnímu pátrání po jeho únosci. V dalších rolích se objeví Mélanie Laurentová nebo Mark Strong.

Premiéra: 31. března (Netflix)

Fotografie: Distributoři snímků

Roman Freiberg